شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

عاشورا بدون اربعين فراموش مي‌شد

عاشورا بدون اربعين فراموش مي‌شد

امام جمعه عسلويه گفت: اگر مراسم اربعين برگزار نمي‌شد، قيام عاشورا به فراموشي سپرده مي‌شد.

 

 


به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حجت‌الاسلام محمد گنجي ظهر امروز در مراسم عزاداري اربعين حسيني در عسلويه اظهار داشت: قيام امام حسين(ع) در روز عاشوراي سال 60 هجري يك قيام ماندگار است و اين قيام در واقع موجب احياي اسلام ناب محمدي(ص) و رسوايي يزيد و يزيديان شده است.

وي در ادامه با اشاره به اهميت اربعين افزود: اربعين در حقيقت از مهم‌ترين روزهاي تاريخ است و اين روز در زنده نگه داشتن حادثه عاشورا بسيار مهم بوده و اگر مراسم اربعين برگزار نمي‌شد، قيام عاشورا به فراموشي سپرده مي‌شد.

امام جمعه عسلويه تصريح كرد: امام حسين(ع) و يارانش با ايثار و از خودگذشتگي و با عزت و اقتدار در برابر يزيديان ايستادند و براي برپا كردن دين اسلام و اجراي امر به معروف و نهي از منكر و مبارزه با زور و استبداد قيام كردند و اين حركت شجاعانه هيچ زماني فراموش نمي‌شود و همواره مسلمانان به ويژه شيعيان نسبت به زنده كردن قيام امام حسين(ع) تلاش مي‌كنند.

گنجي در ادامه با مقايسه بين قيام عاشورا و انقلاب اسلامي يادآور شد: شباهت‌هاي بسيار زيادي بين قيام عاشوراي امام حسين(ع) و انقلاب اسلامي وجود دارد و آزادگي و آزادي‌خواهي و نرفتن زير بار زور از مهم‌ترين اشتراكات قيام عاشورا و انقلاب امام خميني(ره) است.

وي ادامه داد: در ايام عاشورا، حضرت امام حسين(ع) و ياران باوفايش زير بار زور نرفتند و حضرت امام خميني(ره) نيز زير بار زور نرفت و در مقابل رژيم طاغوت ايستاد و خواستار نهادينه شدن اسلام در كشور شد و حركت امام(ره) تا رسيدن به هدف نهايي ادامه يافت و رژيم پهلوي براي هميشه سرنگون شد.

امام جمعه عسلويه در ادامه با اشاره به پيام‌هاي عاشورا ابراز داشت: بصيرت و داشتن آگاهي و شناخت از مهم‌ترين پيام‌هاي قيام عاشوراست و ياران امام حسين (ع) با بصيرت و شناخت در مقابل ظلم ايستادند و سبب رسوايي يزيديان در تمام تاريخ شدند و امروز ما هم بايد پيام‌هاي عاشورا را درك كنيم و بصيرت را سرلوحه امور قرار دهيم تا در بند دشمنان گرفتار نشويم.

گنجي گفت: در جامعه‌اي كه بصيرت وجود نداشته باشد، مشكلات زيادي به وجود مي‌آيد و وظيفه امروز همه ما اين است كه پشت سر رهبري معظم انقلاب حركت كنيم و دشمنان را همانند گذشته ناكام كنيم.

تعداد بازديد:997 آخرين تغييرات:89/11/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر