جمعه 27 مهر 1397 - 9 صفر 1440 - 19 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

جابه جایی آسان اسباب منزل

جابه جايي آسان اسباب منزل

خريد خانه شخصي رويا و آرزوي مستأجران است.


خريد خانه شخصي رويا و آرزوي مستأجران است. کساني که مجبورند هراز چندگاه نقل مکان داشته باشند، با معضلي به نام جابه جايي اثاثيه روبه رو هستند، جابه جايي وسايل نه تنها وقت گير است بلکه هزينه بر نيز مي باشد. حتي افرادي که منزل شخصي دارند هم گاهي ممکن است منزل شان را تغيير دهند که در آن صورت آن ها هم با انتقال وسايل شان دچار مشکل مي شوند.

جابه جايي لوازم چه در زماني که مشغول تميز کاري هستيد و چه از منزلي به منزل ديگر نقل مکان مي کنيد کار سخت و دشواري است و اگر براي اين کار برنامه ريزي درستي نداشته باشيد، علاوه بر خستگي، استرس زيادي خواهيد داشت. در اين مقاله به شما راه هايي پيشنهاد مي کنيم که در جابه جايي وسايل به شما کمک خواهد کرد.
 
۱) روي هر جعبه بر چسب بچسبانيد:
محتويات هر جعبه را مشخص کنيد تا مجبور به جابه جايي اضافه نشويد و جعبه ها را در اتاق هاي ديگر قرار ندهيد .در اين صورت اگر قبل از باز کردن تمام کارتون ها به چيزي نياز پيدا کنيد مي توانيد با خواندن روي جعبه ها به سادگي او را بيابيد.
 
۲) اندازه گرفتن در ورودي و اتاق ها قبل از جابه جايي اثاثيه:
شما هم تا به حال اثاثيه اي را که به علت خيلي بزرگ بودن و يا کوچک بودن ضربه ديده است مشاهده کرده ايد، براي جلوگيري از اين گونه مشکلات دانستن اندازه اتاق ها به هنگام جابه جايي به شما کمک خواهد کرد.وقتي وسايل بزرگ را جابه جا مي کنيد ،مراقب صدمه نخوردن به ديوارها و وسيله ي خودتان باشيد.
 
۳) ديدن مکاني که قرار است وسايل را منتقل کنيد:
قبل از اثاث کشي بهتر است ، خانه ي جديد را ديده باشيد و براي نحوه ي چيدمان آن برنامه ريزي کرده باشيد. زيرا در اين صورت در روز مقررگيج نشده و همه ي کارها با نظم  انجام مي شود.
 
۴) بر حسب حجم اثاثيه از اطرافيان کمک بگيريد:
هر چه افراد بيشتري، براي حمل اثاثيه به شما کمک کنند، کار سبک تر خواهد بود. اما اگر روز اسباب کشي خيلي دور وبرتان شلوغ باشد و نيروي کمکي تان بيش از حد باشد ، خود باعث مي شود سررشته ي امور از دست تان خارج شود و نظم کارتان به هم بخورد.
 
اسباب کشي
۵) جابه جايي را در ساعت هاي اوليه انجام دهيد:
جابه جايي اثاثيه به ويژه وسايل سنگين در تاريکي مي تواند بسيار دشوار باشد. بهتر است اسباب کشي را در اول روز شروع کنيد که تا ساعات پاياني بخش قابل ملاحظه اي از کارتان تمام شده باشد.
 
۶) به کارگيري باربر ماهر با هزينه مناسب:
براي به دست آوردن قيمت مناسب به چند باربري سر بزنيد و از مهارت کارگران پرس و جو کنيد.بابرها در کارشان حرفه اي بوده و خيلي بيشتر از چندين دوست که براي کمک مي آيند ،مي توانند مفيد باشند.
 
۷) از محافظ براي ظروف استفاده کنيد:
پيچيدن ظروف در روزنامه ها مي تواند کمک کند. اما مي توانيد با هر شي پارچه اي مثل ملحفه ها ،حوله ها و برخي لباس ها که صدمه نمي خورد ، اين کار را انجام دهيد.
بخش خانواده ايراني تبيان

منبع: سايت سيمرغ
 

* مطالب مرتبط:

خريداران خانه بخوانيد! 
تعداد بازديد:999 آخرين تغييرات:89/11/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر