چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

حلزون های مخروطی خطرناک

حلزون هاي مخروطي خطرناک

حلزون هاي مخروطي خطرناک

حلزون مخروطي

 

حلزون هاي مخروطي در انواع مختلفي در حدود نزديک به 500 گونه زندگي مي کنند و از کشنده ترين حلزون ها هستند. آن ها مارپيچ و به رنگ هاي  متقارن هستند. آن ها داراي يک سر مشخص، دو چشم و پاي پهن بزرگ در بدن شان هستند.
حلزون مخروطي
نيش يک حلزون مخروطي مثل گاز يک مار سمي پر اهميت است. حلزون داراي سازمان بسيار توسعه يافته اي براي وارد کردن سم مي‌باشد. سم درون تيرهايي که درون خرطوم(شاخک) است وجود دارد، که از انتهاي باريک آن خارج مي ‌شود، که بيشتر حلزون ها به آن دسترسي دارند.
طول اين حلزون ها از  10 تا 15 ساتيمتر مي باشد و در انواع و فرم هاي زيبايي وجود دارند. اما در عين زيبايي بسيار خطرناک و کشنده هستند.
آن ها زهري در بدن خود دارند که بسيار کشنده است. سم اين حلزون ها به قدري سمي و قوي است که قادر است جاندار نيش خورده را فوراً فلج کند.
حلزون مخروطي
حلزون هاي مخروطي وقتي شکار خود را از طريق شاخک هايي که روي سر خود دارند احساس مي کنند به سمت شکار زهري پرتاب مي کنند که آن ها را از پاي در مي آورد.
حلزون ها نمي توانند ببينند و تنها از طريق شاخک هاي خود مي توانند دنياي اطراف خود را احساس کنند. اين حلزون ها بيشتر از ماهي هاي کوچک تغذيه مي کنند و به محض از پاي در آوردن شکار، آن ها را مي بلعند.
به تازگي دانشمندان از زهر اين حلزون ها توانسته اند موادي توليد کنند که براي ساختن داروهاي کمياب بسيار مفيد است.
ترجمه: مهديه زمردکار
بخش کودک و نوجوان

* مطالب مرتبط:

گربه ماهي‌ كه چوب مي خورد 
تعداد بازديد:3137 آخرين تغييرات:89/11/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر