چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

سونی در برابر توشیبا

سوني در برابر توشيبا

شرکت توشيبا در آگوست 2010 اعلام کرد جديدترين تکنولوژي ‌هاي جهان را در ساخت تلويزيون ‌هاي جديد خود به کار گرفته است و در همين حال از محصول ويژه‌ ي خود رونمايي کرد. تلويزيون ‌هاي جديد اين شرکت قادر بودند فيلم‌ هاي سه بعدي را در ابعاد HD بدون نياز به عينک به نمايش بگذارند.
بعد از گذشت ماه‌ها، انتظار مي‌رفت از اين دستگاه استقبال خوبي شود ولي حتي به اندازه‌ي نيمي از مقدار پيش‌بيني شده توسط توشيبا به فروش نرسيد.
اين تلويزيون‌ها در دو اندازه 22 و 12 اينچي در اکتبر به بازار عرضه شدند ولي با توجه به قيميت بسيار بالاي 2940 دلاري آن براي کاربران خانگي، به عدم سوددهي دچار شدند.
آنچه از بازار تلويزيون برداشت مي‌شود اين است که مشتريان به خاطر ويژگي سه بعدي، حاضر به پرداخت قيمت‌هاي بالا نيستند زيرا محتواي مناسب براي اين فناوري هنوز وجود ندارد.
سوني در برابر توشيبا
با توجه به همين موضوع، سوني در هفته گذشته سه مدل جديد از تلويزيون‌هاي خود را رونمايي کرد و در کمال تعجب، هيچ کدام از اين سه مدل مجهز به ويژگي پخش سه بعدي نيستند. سوني دريافته است که فناوري سه بعدي در حال حاضر بيشتر جنبه‌ي تزييني پيدا کرده و نياز روز کاربران نيست. سوني به جاي فناوري سه بعدي سعي در برآورده کردن نيازهاي فعلي کاربران با هزينه‌ي کمتر کرده است. از همين رو اين شرکت تلويزيون‌هاي جديد خود را با صفحه‌ي  LED و 500 گيگابايت حافظه داخلي به بازار معرفي کرد.
اين تلويزيون‌ها علاوه بر حافظه داخلي زياد، مي‌توانند اطلاعات را از طريق کابل USB به حافظه‌هاي جانبي منتقل کنند. البته 500 گيگابايت حافظه تعيين شده معادل ضبط 65 ساعت فيلم با وضوح و کيفيت عالي است که نياز اکثر کاربران خانگي را به خوبي تامين مي‌کند.
سوني در برابر توشيبا
بايد دانست مهمترين رکن بازاريابي موفق، شناختن بازار و نياز خريداران است.
تلويزيون‌هاي سوني در سه مدل 40 ، 32 و 22 اينچي به فروش خواهند رسيد. مدل 40 اينچي که با نام KDL-40EX52H شناخته مي‌شود قابليت پخش فول HD را دارد و با داشتن 3 درگاه HDMI و دو بلندگوي 10 واتي با قيمت 1800 دلار به بازار عرضه خواهد شد. دو مدل ديگر نيز تمام ويژگي‌هاي مدل‌هاي براويا را خواهند داشت و تنها تفاوت آنها در وضوح تصوير خواهد بود. محصول جديد داراي وضوحي معادل 768*1366 پيکسل است.
همچنين در مورد قيمت دو مدل ديگر بايد گفت که مدل 32 اينچي با قيمت 1340 دلار و مدل 22 اينچي با قيمت پايين‌تر 1100 دلار در ماه مارس امسال به بازار عرضه خواهد شد.
فاطمه مجدآبادي
بخش دانش و زندگي تبيان
تعداد بازديد:1036 آخرين تغييرات:89/11/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر