چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

امانتداري اصلي‌ترين وظيفه نشريات است

fiogf49gjkf0d

امانتداري اصلي‌ترين وظيفه نشريات است

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان هر كدام از نشريات را پنجره‌اي در جامعه دانست و افزود: نشريات ما حرفه‌اي نشده و امانتداري يكي از وظايف آنهاست.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، منصور ايماني عصر امروز در نشست هم‌انديشي با مديران رسانه‌هاي استان در سالن رحمدل مجتمع فرهنگي‌هنري خاتم‌الانبيا (ص) اين شهر با اشاره به پرداخت يارانه‌هاي كاغذ به مطبوعات اظهار داشت: يارانه‌ها حق مردم به نشريات است و بايد طبق استحقاق‌ها و عادلانه توزيع شود.
وي هر كدام از نشريات را پنجره‌اي در جامعه دانست و افزود: نشريات ما حرفه‌اي نشده و امانتداري يكي از وظايف آنهاست كه بايد در درج نام منبع خبر رعايت كنند.
مدير‌كل ارشاد گيلان با بيان اينكه نواقص در برخي نشريات وجود دارد، تصريح كرد: درج خبر بدون ذكر منبع را نمي‌پسندم و خبرهاي برگرفته از سايت‌ها بايد با ذكر منبع در نشريات چاپ شوند.
وي مطبوعات گيلان را فعال خواند و گفت: وقتي به ماحصل كار نگاه مي‌كنيم، متوجه مي‌شويم كه بايد كيفيت نشريات افزايش پيدا كند.
ايماني درج آگهي در نشريات استان را زياد دانست و اظهار داشت: درصد آگهي‌ها در نشريات به قدري زياد است كه خبر در آن گم مي‌شود و به ميزان آگهي‌ها از يارانه‌هاي آنها كم مي‌كنيم.
وي با اشاره به اينكه به جاي پرداختن به معلول‌ها بايد به علت‌ها نيز پرداخته شود، خاطرنشان كرد: با مصاحبه‌هاي كليشه‌اي موافق نيستم و مصاحبه چالشي مستلزم اشراف كامل خبرنگار به تمام زواياست به طوريكه راه گريز را براي مصاحبه شونده ببندد.
مدير‌كل ارشاد گيلان با تأكيد بر اينكه خبرنگار بايد تحليلگر باشد، افزود: خبرنگار بايد اطلاعات كامل داشته باشد.
وي مهم‌ترين برنامه ارشاد گيلان براي سال 90 را بحث آموزش عنوان كرد و بيان داشت: آنچه در حوزه فرهنگ ديده مي‌شود، مطلوب نيست.
ايماني درباره برخورد با نشريات منتقد تصريح كرد: سخت‌گيري درباره نشريات منتقد در سياست جمهوري اسلامي نيست اگر‌چه فرهنگ نقد ما آسيب ديده است.
مسئول مسكن مهر خبرنگاران نيز در اين جلسه به پرسش‌هاي خبرنگاران درباره وضعيت مسكن پاسخ گفت و اظهار داشت: در بحث مسكن مهر مشكلي وجود ندارد و كارها بايد پيگيري شود.
علي كريمي نقدينگي را تنها مشكل خبرنگاران در بحث مسكن مهر عنوان كرد و افزود: قول استاندار گيلان در اين زمينه عملي نشد.
در اين جلسه خبرنگاران به بيان مشكلات نشريات خود پرداختند و خواستار توجه جدي مدير‌كل ارشاد در اين زمينه شدند.

تعداد بازديد:773 آخرين تغييرات:89/11/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر