دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

تظاهرات گسترده ضد آمريكايي در سئول

تظاهرات گسترده ضد آمريكايي در سئول

گروهي گسترده اي از مردم كره‌جنوبي با تجمع در مقابل سفارت آمريكا در كره‌جنوبي و با سر دادن شعارهاي ضد آمريكايي عليه مانورهاي نظامي واشنگتن و سئول اعتراضات خود را نشان دادند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري شينهوا، گروه گسترده‌اي از معترضان امروز عليه رزمايش‌هاي نظامي آمريكا و كره‌جنوبي در مقابل سفارت آمريكا در سئول جمع شدند و با دادن شعارهاي ضد آمريكايي اعتراضات خود را نشان دادند.

بر اساس اين گزارش، طي بيانيه منتشر شده از هم‌پيمانان فرماندهي نيروهاي تركيبي آمريكا، سئول و واشنگتن در نظر دارند از 28 فوريه تا 10 مارس مانورهاي نظامي مشترك خود را برگزار كنند.

"جن والتر شارپ "، فرمانده نيروهاي تركيبي آمريكا گفت كه ما بغير از مهار يك حمله متعارف در حال انجام اقداماتي متحد براي شماري از سناريوهاي واقع گرايانه هستيم.

منابع خبري به نقل از "كيم يوانگ كيو " سخنگوي فرماندهي نيروهاي تركيبي اعلام كردند كه اين مانورها در خارج از شبه‌جزيره كره و با حضور 12800 نظامي آمريكايي و 200 هزار نظامي كره‌جنوبي براي يك مانور 11 روزه در نظر گرفته خواهد شد.

فرمانده نيروهاي تركيبي، "جن والتر شارپ " گفت: ما به منظور دفاع در مقابل حملات محتمل، اقدام به برگزاري اين رزمايش‌ها كرده‌ايم، ما به منظور خاتمه دادن به اين سناريوهاي تهديد و مديريت بحران به وجود آمده، عمليات دفاعي پيشگيرانه‌اي را ترتيب داده‌ايم و در تلاشيم تا به اين عمليات سرعت بخشيم.

به نظر مي‌رسد پس از تشنج‌هاي به وجود آمده در شبه‌جزيره و حملات ماه نوامبر و تنش‌ها در مرز دو كره، اين اقدامات باعث به تاخير انداختن و كاهش نا آرامي‌ها در اين دو كشور شود.

فرمانده نيروهاي تركيبي، جن والتر شارپ همچنين خطاب به كره شمالي گفت:هدف كليه اين رزمايش ها كاملا دفاعي است. اين در حاليست كه كره‌شمالي مرتبا اين رزمايش‌ها را محكوم مي‌كند و هدف اين رزمايش‌ها را آمادگي براي جنگ مي‌داند.

تعداد بازديد:981 آخرين تغييرات:89/11/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر