یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جذاب ترين خودروهاي جهان به روايات تصوير

fiogf49gjkf0d

جذاب ترين خودروهاي جهان به روايات تصوير

مجله موتور ترند طبق روال هر ساله خود برترين خودروي سال را انتخاب کرد و در رقابت امسال اين نشريه معتبر، اين مازراتي بود که شايسته کسب عنوان خودروي برتر سال شناخته شد.اين مجله آمريکايي که از ديرباز فعاليت خود را آغاز کرده و در حال حاضر از برترين‌ها در تخصص خود به شمار مي ‌رود، سال ‌ها پيش به عنوان اولين مجله خودرويي اقدام به انتخاب خودرو سال کرد و اين روند را تا‌کنون نيز ادامه داده است.

مازراتي گرن کابريو
1. مازراتي گرن کابريو
مازراتي گرن کابريو از موتور 4.7 ليتري8 سيلندر بهره مي برد و اين موتور قادر است تا 433 اسب بخار قدرت 490 نيوتن متر گشتاور توليد کند . مازراتي گرن کابريو با فاصله ي محوري 2.94 متري بلندترين خودروي کروکي موجود در بازار است و در صورتي که سقف آن روباز باشد مي تواند به حداکثر سرعت 274 کيلومتر در ساعتي دست پيدا کند . حداکثر سرعت اين خودرو با سقف بسته نيز 283 کيلومتر در ساعت اعلام شده است . در همين حال اين خودرو قادر است طي مدت زمان 5.3 ثانيه اي به شتاب 100 کيلومتر در ساعت جامه ي عمل بپوشاند.
 

2. کونيخزگ آگرا

اين ابر خودرو به مناسبت پانزدهمين سال توليد خودرو توسط کونيخزگ طراحي و ساخته شده است و از امکانات و قابليت هاي بسيار بالايي برخوردار است . آگرا لغت سوئدي به معناي عمل است و گفته مي شود که اين خودرو فلسفه ي کونيخزگ را به روشني بيان مي کند . بر روي اين خودرو موتوري نصب شده است که مي تواند تا 910 اسب بخار در شش هزار و 850 دور در دقيقه قدرت و 811 پوند – فوت در دور موتور پنج هزار و 100 گشتاور توليد کند . اين خودروي قدرتمند قادر است تا طي مدت زمان تنها سه ثانيه از حالت سکون به سرعت 100 کيلومتر در ساعت برسد و براي آن رسيدن به حداکثر سرعت 390 کيلومتر در ساعت نيز چندان دشوار نيست .

3. نيسان GT_R

جي تي _ آر را که در حال حاضر مي توان سريع ترين خودروي کيش دانست به پيشرانه ي 6 سيلندر خورجيني 3.8 ليتري توئين توربو با 485 اسب بخار قدرت و 580 نيوتن متر گشتاور تجهيز شده است . حداکثر سرعت آ« توسط نيسان 311 کيلومتر بر ساعت اعلام شده است در حالي که مجله ي موتور ترند توانسته است به حداکثر سرعت 313.8 کيلومتر بر ساعت دست يابد ! شتاب صفر تا 100 کيلومتر بر ساعت آن 3.2 ثانيه است که از اين حيث مي توان آن را در زمره ي ابر خودرو هايي چون پاگاني يا کوئنيگزگ قرار داد . اين که چگونه نيسان با خودرويي 6 سيلندر و 485 اسبي ، گنجايش چهار سرنشين و صندوق باري کوچک به چنين آمار و ارقامي دست يابد براي همه جاي تعجب دارد . شايد در تصاوير جي تي _ آر زيبا به نظر نرسد ولي وقتي آن را از نزديک مي بينيد ، قلب شما به تپش مي افتد .

4. بنتلي کانتينانتال GT

اين خودروي جذاب و لوکس که در انگلستان ساخته شده بين 182 تا 207 هزار دلار قيمت گذاري شده است . در زير کاپوت با ابهت اين خودرو موتور شش ليتري 12 سيلندر قرار داده شده است که مي تواند تا 552 اسب بخار قدرت و 479 پوند _ فوت گشتاور توليد کند . اين در حاي است که موتور ديگري بر روي اين خودرو عرضه مي شود که قدرت 600 اسب بخاري و گشتاور 533 پوند _ فوتي دارد . براي اين خودروي زيبا حداکثر سرعت 329 کيلومتر در ساعت در نظر گرفته شده است .

5. پژو RCZ

اين خودرو از ظاهر زيبا و امکانات دروني خوبي برخوردار بوده و رانندگي لذت بخش و راحتي را نيز براي راننده و سرنشينان به ارمغان مي آورد . بر روي مدل جديد پژو موتور 1.6 ليتري چهار سيلندر خطي نصب شده است که مي تواند تا 200 اسب بخار قدرت توليد کند . اين خودرو از آلايندگي بسيار پاييني برخوردار بوده و طي مدت زمان 7.5 ثانيه مي تواند از حالت سکون به سرعت 100 کيلومتر در ساعت برسد . البته بر روي اين خودرو موتورهاي ديگري نيز عرضه مي شوند که عملکرد خودرو را بر روي جاده تغيير مي دهند.

6. پورشه 918 اسپايدر

بر روي اين خودروي زيبا و بي نظير موتور 3.4 ليتري 8 سيلندر نصب شده است که به کمک موتور برقي خود مي تواند بيش از 500 اسب بخار قدرت توليد کند . با چنين موتورهايي انتظار مي رود که خودرو در عرض 3.2 ثانيه بتواند از حالت سکون به سرعت 100 کيلومتر در ساعت برسد . در همين حال حداکثر سرعت اين مفهومي 316.8 کيلومتر در ساعت اعلام شده است . از نقاط قوت اين خودرو مصرف سوخت بسيار پايين آن است به طوري که در هر 100 کيلومتر تنها سه ليتر بنزين مصرف مي کند و اگر خواهان خريد اين خودرو هستيد بايد خدمتتان بگوييم که متاسفانه به اين زودي ها مفهومي پورشه 918 اسپايدر را در نمايندگي هاي فروش نخواهيد ديد .

7. لامبورگيني گالاردو LP570_4

آخرين آتش بازي گاو وحشي تا پيش از دوران جديد . گالاردو باز هم تقويت شد تا نشان دهد حد و مرزي براي جنون نيست . ال پي 4_570 تنها 10 اسب بخار از نمونه ي قبلي قوي تر است . اما فراموش نکنيد پيشرانه اي که تا دندان تقويت شده را هرگز نمي توان دوباره پر خوراني کرد اين نا ممکن تنها به دست لامبورگيني ممکن شد . مدل قبلي اين گالاردو يعني سوپرلجرا تا 100 کيلوگرم سبک تر شده بود . اکنون مشاهده مي شود تا 65 کيلوگرم ديگر از وزن نهايي خودرو کاسته شده است . همه ي اين ها باعث شده تا قدرت پيشرانه ي 5.2 ليتري 10 سيلندر اين خودرو 570 اسب بخار و گشتاورش 398 پوند _ فوت شود . درباره ي گالاردو جديد همين بس که سرعت نهايي اش بيش از 320 کيلومتر در ساعت است .

8. مک لارن MP4_12C

اين خودرو با گنجايش تنها دو سرنشين از موتور 3.8 ليتري دو توربو بوده و قدرت آن 600 اسب بخار اعلام شده ، حال آن که براي اين خودرو حداکثر دور هفت هزار در نظر گرفته شده است . در همين حال گشتاور آن معادل 442 پوند – فوت در نظر گرفته شده است . انتظار مي رود با بهره گيري از اين موتور ، خودرو بتواند در کمتر از سه ثانيه به شتاب صفر تا 100 کيلومتر در ساعت دست يابد . حداکثر سرعت اين خودرو بالاتر از 300 کيلومتر در ساعت تخمين زده شده است . بدنه ي اين خودرو صد در صد از فيبر کربن ساخته و گفته شده است که تنها هزار دستگاه از آن توليد خواهد شد که از اين تعداد 300 دستگاه به آمريکا فرستاده مي شود . اين خودرو نيز در زمره ي جذاب ترين خودروهاي سال 2011 قرار گرفته است .

9. بوگاتي ويرون 16.4 سوپر اسپرت

بوگاتي ويرون 16.4 سوپراسپرت نمونه ي پيشرفته تر ويرون معمولي است و استفاده از تکنولوژي هاي مدرن تر قيمت اين خودرو را تا 2 ميليون و 500 هزار دلار افزايش داده است . موتور 8 ليتري 16 سيلندر نصب شده بر روي اين خودرو مي تواند تا 1200 اسب بخار قدرت توليد کند و با چنين موتوري شتاب صفر تا 100 کيلومتر در ساعت اين خودرو برابر با 2.5 ثانيه ثبت شده است ، حال آن که حداکثر سرعت آن برابر با 412.8 کيلومتر در ساعت محاسبه شده است و اين سرعت مي توانست بيش تر از اين ها باشد . با استارت خوردن اين خودرو بيش از 700 اسب بخار قدرت در انتظار راننده است تا به يکباره سرعت برق آسا را براي خودرو به ارمغان بياورد اين در حالي است که براي مهار اين سرعت ترمزهاي ديسکي بسيار قدرتمندي نصب شده است . در سرعت هاي بالاتر از 200 کيلومتر در ساعت نيز بادگيرهاي عقب به عنوان ترمزهاي اضافي عمل مي کنند .

10. فراري F70

اين خودرو جايگزيني براي مدل بسيار محبوب فراري انزو به شمار مي رود و به تازگي رونمايي شده است . انتظار مي رود فراري اف 70 اوايل سال 2012 ميلادي به مرحله ي توليد برسد و هم اکنون بسياري منتظر ورود آن به بازار هستند . اين خودرو از موتور 8 سيلندر توربو بهره خواهد برد که قدرت 700 اسب بخاري دارد . نکته ي جالب اين که مدل جديد فراري به دليل استفاده ي زياد فيبر کربن در بدنه ي آن تنها 600 کيلوگرم وزن خواهد داشت . اين خودرو شتاب 100 کيلومتر در ساعت را در کم تر از 3 ثانيه طي کرده و حداکثر سرعت آن 356.8 کيلومتر در ساعت اعلام شده است . اين خودرو در زمره ي گران ترين خودروهاي جهان از نگاه نشريه هاي معتبر  قرار گرفته است .
تهيه كننده: محسن مرادي
بخش دانش و زندگي تبيان 
تعداد بازديد:1582 آخرين تغييرات:89/11/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر