جمعه 27 مهر 1397 - 9 صفر 1440 - 19 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

وحدت مايه رحمت جامعه است

وحدت مايه رحمت جامعه است

مسئول مركز بزرگ اسلامي سردشت گفت: وحدت مايه رحمت در جامعه و تفرقه مايه عذاب است.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از سردشت، ذبيح نصرالله‌پور صبح امروز در مراسم گراميداشت هفته وحدت در اين شهرستان اظهار داشت: براي آنكه جلوي ظلم و ستم گرفته شود بايد تمام مسلمانان وحدت خود را حفظ كنند.
وي افزود: ضروري‌ترين مسئله براي جامعه اسلامي وحدت و همدلي است، به ويژه در شرايط حاضر كه ايران به عنوان محور در جهان شناخته شده است.
اين مسئول اضافه كرد: روحانيان، اساتيد و مسئولان در ايجاد وحدت نقش مهمي برعهده دارند و بايد در كنار يكديگر تفاهم و وحدت هر چه بيشتر مسلمانان را ترويج كنيم.
وي با بيان اينكه تلاش براي بيان نقاط مشترك بين مذاهب يكي از شاخصه‌هاي اصلي وحدت است، اظهار داشت: ابتكار امام خميني (ره) در تعيين هفته وحدت سبب شده است كه امروز ببينيم اين حركت امام دنياي اسلام را به سمت يكپارچگي مي‌برد.
نصرالله‌پور خاطرنشان كرد: با توجه به جمعيت مسلمانان جهان
امام خميني (ره) اتحاد و يكپارچگي مسلمانان سبب مي‌شود كه قدرت بزرگي از مسلمانان در جهان تشكيل شود.
وي اظهار داشت: مطرح شدن مسئله وحدت توسط امام خميني (ره) سبب شد كه متفكران، سياستمداران، نخبگان، آزاديخواهان و دلسوزان كشورهاي اسلامي به فكر آيند و به سمت وحدت بين مسلمانان حركت كنند.
اين مسئول گفت: بايد به حفظ وحدت توجه خاص داشته باشيم چون اين امر سفارش قرآن و پيامبر اسلام(ص) است كه مسلمانان را به حفظ آن فرا مي‌خواند و اين بر همگان واجب است.
مسئول مركز بزرگ اسلامي سردشت تصريح كرد: قبل از انقلاب نه تنها بحثي در زمينه وحدت بين مسلمانان مطرح نبود بلكه آمريكا و انگليس با تفرقه‌افكني بين مسلمانان آتش اختلاف را برافروخته‌تر مي‌كردند چرا كه از اين موضوع بيشترين سود به آنها مي‌رسيد اما امام خميني (ره) با اين ابتكار بار ديگر سد راه آنها شد.

تعداد بازديد:756 آخرين تغييرات:89/11/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر