سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مردان و ماجرای احساسات...

مردان و ماجراي احساسات...

«مرداني که بيش از همه احساسات‌شان را پنهان مي‌کنند احتمالا حساس‌ترين مردها هستند!»

 

 
براي مطالعه ي قسمت قبل اينجا کليک کنيد.
 
براي آنکه احساسات بيشتر در زندگي آقايان وارد شود ، رعايت اين نکات توصيه مي گردد:

آقايان اينها را امتحان کنيد!

«مرداني که بيش از همه احساسات‌شان را پنهان مي‌کنند احتمالا حساس‌ترين مردها هستند!»
با اين حال شما آقايان مي‌توانيد بدون گريه و زاري راه انداختن، احساسات‌تان را ابراز کنيد.
خوب، چرا شروع نمي‌کنيد:
يک خروجي خلاقانه براي خودتان ايجاد کنيد.
سرگرمي‌هايي مثل نقاشي يا هر هنر مورد علاقه تان ، مي‌تواند ابزار خوبي براي غلبه احساسات يک مرد باشد. يادتان باشد که بسياري از آثار برجسته هنري و ادبي جهان توسط جنسي خلق شده‌اند که گفته مي‌شود احساس ندارد!
 
استرس و خشم  خود را از طريق ورزش تخليه کنيد.
وستوور مي‌گويد: « وقتي به جايي مي‌رسيد که فقط مي‌خواهيد سرتان را به ديوار بکوييد ، يک وقفه 10دقيقه‌اي براي آرام کردن شما کافي است.»
مي توانيد مواقعي که دچار احساسات شديد مي‌شويد ، جايي پيدا کنيد و روي زمين شروع به شنا زدن کنيد.
 
سعي کنيد « يک کمي » از احساسات‌تان را بروز دهيد.
کلمن پيشنهاد مي‌کند: اين روش را با احساساتي آغازکنيد که مي‌توانيد کنترل‌شان کنيد ، يک گوش شنوا پيدا کنيد و از عبارت « يک کمي» استفاده کنيد گفتن اينکه «يک کمي» ناراحتيد يا «يک کمي» مي‌ترسيد ، بي‌خطرتر از اين به نظر مي‌رسد که بخواهيد آسيب‌پذيري خود را کاملا بيان کنيد.
وقتي به جايي مي‌رسيد که فقط مي‌خواهيد سرتان را به ديوار بکوييد ، يک وقفه 10دقيقه‌اي براي آرام کردن شما کافي است.
به سمت ناراحتي‌هاي‌تان برويد.
به‌جاي اينکه از احساساتي که نمي‌دانيد چه‌طور با آنها کنار بياييد اجتناب کنيد ، بيشتر به آنها بپردازيد. شما به زمان و تلاش نياز داريد تا ياد بگيريد چگونه احساسات‌تان را کنترل کنيد ، چرا که بايد مغزتان دوباره آموزش ببيند. اما نگران نباشيد، به مرور زمان اين کار براي‌تان آسان‌تر مي‌شود.
همسر

خانم‌ها ، حواس‌تان باشد!

در اينجا روش‌هايي وجود دارد که شما خانم‌ها مي‌توانيد از آنها استفاده کنيد تا همسرتان بتواند با احساساتش راحت‌تر برخورد کند.
براي صحبت کردن در کنار همسرتان باشيد تا او احساس کند در کنار اوهستيد نه در مقابلش.
هنگام صحبت با او در کنارش باشيد نه روبه‌رويش.
روان‌شناسان معتقدند وقتي رودر روي يک مرد قرار مي‌گيريد باعث مي‌شويد او احساس رقابت يا مقابله کند ،به جاي اينکه از آن سوي ميز به او خيره شويد ، در يک سمت در کنار شوهرتان بنشينيد.
 
با هم به يک فعاليت فيزيکي بپردازيد.
وقتي با شوهرتان پياده‌روي مي‌کنيد ، سد دفاعي او شکسته مي‌شود. بگذاريد موضوع صحبت خود به خود پيش بيايد هرگز يک مرد را مجبور نکنيد در مورد چيزي حرف بزند.
 
هرگز يک مرد را براي حرف زدن راجع به يک روز بد تحت فشار قرار ندهيد.
اگر مرد شما روزي طاقت‌فرسا را پشت سر گذاشته، شايد بخواهد از رنج و ناراحتي آن رها باشد. چه فايده‌اي دارد که تمام شب را در احساس بدبختي بگذرانيد وقتي اين کار گره‌اي از کارتان را باز نمي‌کند؟
 
نشان دهيد ، فقط حرف نزنيد.
صحبت کردن شايد براي يک زن محبوب‌ترين شکل عشق ورزيدن باشد ، اما مردان رابطه زناشويي را نوعي وسيله برقراري ارتباط مي‌دانند. مردان بخش عظيمي از احساسات خود را به صورت فيزيکي ابراز مي‌کنند. به جاي اينکه مرد را مجبور کنيد احساسش را در قالب کلمات ترجمه کند ، به زبان خودش صحبت کنيد.
 
بگذاريد مردتان بداند که به چه نوع حمايت عاطفي نياز داريد.
مردان نيز مانند زنان مي‌توانند از لحاظ عاطفي نسبت به همسرشان حساس و حمايت‌گر باشند ، اما اغلب وقت آنها کفايت نمي‌کند. مردان به اين مسايل بي‌توجه نيستند ، اما شما خانم‌ها بايد به آنها فرصت دهيد تا بدانند چه مي‌خواهيد و در چه زماني به آن نياز داريد.
 
از همسرتان نظرخواهي کنيد.
 در يک روز آرام از شوهرتان بپرسيد: آيا من تا به حال کاري کرده‌ام که فکر کني ديگر مثل روزهاي اول به تو احترام نمي‌گذارم و تحسينت نمي‌کنم؟ به او بگوييد که چقدر از داشتن او خوشحاليد و اينکه متاسف هستيد که در اغلب موارد نمي‌گذاريد او اين را بداند. اينجاست که همسرتان دهانش باز مي‌ماند!!
 
منبع : آئين همسر داري - مجله شادکامي
گردآوري: داوودي
 
مقالات مرتبط : 
تعداد بازديد:976 آخرين تغييرات:89/11/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر