سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

واکسن اعتیاد در خانواده

واکسن اعتياد در خانواده

ارتباط خوب با فرزندان مانع از اعتياد مي‌شود .

معاون مبارزه با موادمخدر ناجا:
ارتباط خوب با فرزندان مانع از اعتياد مي‌شود
هميشه ارتباط مناسب خانواده و فرزندان مي‌تواند نتيجه مناسبي در پي داشته باشد.
به گزارش شبکه ايران، معاون مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: اگر خانواده با فرزندان خود ارتباط خوب و صميمي داشته باشد مي‌تواند در پيشگيري از اعتياد و ناهنجاري‌هاي جامعه براي فرزندان موثر باشد. در خصوص اعتياد هم يکي از عواملي که موجب مي‌شود تا نوجوانان و جوانان اين فرصت را بيابند، همين حمايت خانواده و نظارت آنهاست.
يکي از مهم ترين عواملي که موجب مي‌شود تا نوجوانان و جوانان از اعتياد دور شوند ،همين حمايت خانواده و نظارت آنهاست.
 حميدرضا حسين‌آبادي مي‌گويد: آموزش و پرورش يکي از سازمان‌هاي بسيار مهم و موثر در جلوگيري از پيشگيري از اعتياد است که بايد همکاران فرهنگي در آموزش‌وپرورش برنامه‌هاي ويژه‌اي را براي پيشگيري از اعتياد ارائه دهند.
اجتماع، بستري براي اعتياد
وي عقيده دارد: به دانش‌آموزان به‌خصوص دانش‌آموزان راهنمايي و دبيرستان تاکيد داريم تا در دوست‌يابي دقت لازم را داشته باشند و از کساني که صلاحيت دوستي را ندارند، دوري کنند. دانش‌آموزان بايد شناخت کامل از کسي که براي دوستي انتخاب مي‌کنند ، داشته باشند و ارتباط خود را با مدرسه مستحکم کنند. اگر دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي با مشکلي مواجه مي‌شوند نبايد از مسئولان مدارس پنهان کنند بلکه بايد با اولياي مدرسه در تماس باشند و با مشاور مدرسه، مشورت کنند.
 
معاون مبارزه با مواد مخدر ناجا مي‌گويد: يکي از مشکلاتي که دانش‌آموزان در حوزه مواد مخدر با آن مواجه مي‌شوند، عدم ارتباط صحيح و داشتن دوستان خوب و مناسب است. بنده به خانواده‌هاي دانش‌آموزان تاکيد دارم که فرزندان خود را به صورت نامحسوس تحت کنترل داشته باشند.
در مدارسي که اولياي مدرسه با دانش‌آموزان با تندي و سخت‌گيري رفتار مي‌کنند ناهنجاري‌ها و مشکلات روحي در دانش‌آموزان به وجود مي‌آيد.
حسين‌آبادي مي‌گويد: در مدارسي که اولياي مدرسه با دانش‌آموزان با تندي و سخت‌گيري رفتار مي‌کنند ناهنجاري‌ها و مشکلات روحي در دانش‌آموزان به وجود مي‌آيد. بهترين کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر اين است که مدارس فضايي را ايجاد کنند تا دانش‌آموزان تمام مشکلاتشان را واضح مطرح کنند. در هر صورت اگر خانواده با فرزندان خود ارتباط خوب و صميمي داشته باشند مي‌توانند در پيشگيري از اعتياد تلاش کنند.
 
منبع :ايران
تنظيم براي تبيان :داوودي
 
مقالات مرتبط : 
تعداد بازديد:1037 آخرين تغييرات:89/12/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر