چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ناتو بر عدم دخالت در امور ليبي تاكيد كرد

ناتو بر عدم دخالت در امور ليبي تاكيد كرد

ديبر كل ناتو با اين توجيه كه حوادث ليبي تهديدي عليه موجوديت ناتو نيست، اعلام كرد، ناتو در حوادث ليبي دخالت نخواهد كرد و آمريكا نيز قتل‌عام‌ها و كشتارهاي ليبي را چيزي فراتر از يك اقدام خشونت‌آميز ندانست.

 


 

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، با حمايت آشكار از جنايات رژيم قذافي در ليبي "آندرسون فوگ راسموسن " اعلام كرد: ناتو قصد ندارد در حوادث اخير اين كشور دخالت كند و هر اقدامي را در اين باره با موافقت سازمان ملل متحد انجام خواهد داد.
ديبركل ناتو در توجيه اتخاذ چنين تصميمي تاكيد كرد: از آنجا كه حوادث جاري در ليبي تهديدي براي ناتو بوجود نمي‌آورد، بنابراين ناتو خود را ملزم به دخالت در امور ليبي نمي‌بيند.
اين در حالي است كه شوراي به اصطلاح دفاع از حقوق بشر تابع سازمان ملل متحد نيز قرار است براي بررسي اوضاع در ليبي فردا تشكيل جلسه دهد.
اما "باراك اوباما " رئيس جمهور آمريكا پس از يك هفته قتل و كشتار در ليبي سرانجام به خود زحمت داد و در اولين واكنش آشكار در برابر جنايات قذافي با حضور در كنفرانس مطبوعاتي در كاخ سفيد فقط به اين اكتفا كرد كه بگويد: اقدامات خشونت‌آميزي كه در ليبي بوقوع مي‌پيوندد، نقض عرف‌هاي بين المللي است.
اوباما در ادامه گفت: دولتش درصدد بررسي راهكارهايي براي تعامل با بحران ليبي است.

تعداد بازديد:1260 آخرين تغييرات:89/12/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر