یکشنبه 19 مرداد 1399 - 19 ذي الحجه 1441 - 9 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تحول حوزه بايد روزآمد باشد

تحول حوزه بايد روزآمد باشد

معاون اول قوه قضائيه گفت: حوزه بالنده حوزه‌اي است كه بتواند تحولي جدي، روزآمد و به‌هنگام داشته باشد.

 


حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي ظهر امروز در حاشيه مراسم اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي نرم‌افزارهاي قرآني در‌ گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: مقام معظم رهبري در سفر به استان قم و بازديد از حوزه علميه قم به محورهايي اشاره كردند كه براي حوزه راه‌گشا است.
وي ادامه داد: اين محورها در بعد نظري تمام شامل سؤالات، نيازها و انتظاراتي است كه مردم و جامعه از حوزه دارند و بايد پاسخ‌ به اين انتظارات متناسب با روز باشد.
رئيسي يادآور شد: بحث اجتهاد از نوع سنتي و بسيار بالنده مي‌تواند موثر باشد، ميدان داددن به نيروهاي كارآمد، جوان و خوش‌فكر در حوزه و فعال كردن كرسي‌هاي نظريه‌پردازي از اموري است كه در تحقق حوزه بالنده تاثيرگذار است.
معاون اول قوه قضائيه خاطر نشان كرد: در ارتباط با مسائل حوزه نيازمند يك برنامه‌ريزي و دورانديشي هستيم كه بتوان از تمام استعدادها در حوزه‌ها استفاده كرد.
وي با اشاره به پيوستگي حوزه با نظام بيان داشت: ارتباط حوزه با نظام ارتباط بسيار مهمي است و در واقع حوزه مامني براي نظام است.
رئيسي گفت: حوزه در زمينه‌هايي چون پاسخ به بسياري سؤالات و شبهات و نيازهايي كه نظام در حوزه‌هاي مختلف دارد، بايد پاسخگو باشد.
معاون اول قوه قضائيه تصريح كرد: حوزه بالنده حوزه‌اي است كه بتواند تحولي جدي، روزآمد و به‌هنگام داشته باشد. 
تعداد بازديد:1113 آخرين تغييرات:89/12/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر