جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

منويات رهبري درباره تحول حوزه اجرايي شود

منويات رهبري درباره تحول حوزه اجرايي شودخبرگزاري فارس: امام جمعه تبريز گفت: در زمينه تحقق منويات رهبري در زمينه تحول در حوزه اقدامي جدي صورت گيرد.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله محسن مجتهد‌شبستري ظهر امروز در اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد در سخناني وظيفه پيامبر اسلام را معلم و مزكي عنوان كرد و اظهار داشت: لازمه معلم بودن داشتن معلومات كافي و لازمه مزكي بودن تزكيه نفس است و بزرگان و فضلا بايد اين صفات را دارا باشند.
وي در ادامه با اشاره به اهميت توجه به مسئله تربيت طلاب تاكيد كرد: طلابي كه تربيت مي‌شوند بايد اين دو صفت مهم را تحصيل كنند.
امام جمعه تبريز با اشاره به اينكه مسئوليت‌هاي علمي بسيار سنگين شده است، بيان داشت: بايد نهايت دقت در تربيت طلاب صورت گيرد، چرا كه آنها مي‌خواهند جامعه را ارشاد كرده و پاسخگوي مردم باشند.
وي بهترين راه تبليغ را تبليغ عملي دانست و گفت: بايد با عمل خوب مردم را به دين مبين اسلام دعوت كرد.
‌مجتهد‌شبستري در ادامه با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب در مورد ايجاد تحول در حوزه‌هاي علميه عنوان داشت: بايد در زمينه تحقق منويات رهبري در زمينه تحول در حوزه اقدامي جدي صورت گيرد.
وي با تقدير از جامعه مدرسين حوزه علميه قم براي برگزاري اين اجلاسيه و تشكيل كميسيون‌هاي مختلف تاكيد كرد: بايد برنامه‌ها به صورت كاربردي و اجرايي ارائه شود.
امام جمعه تبريز همچنين به وضعيت كشورهاي منطقه و تحولات صورت گرفته اشاره كرد و اظهار داشت: بايد جامعه مدرسين و ديگر نهادهاي حوزوي با دانشگاه الازهر و همچنين علماي جهان اسلام ارتباط بيشتري داشته باشد.تعداد بازديد:728 آخرين تغييرات:89/12/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر