پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

استمرار اسلام نيازمند حفظ وحدت است

استمرار اسلام نيازمند حفظ وحدت است

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره استمرار و پايداري جامعه ديني و اسلامي را نيازمند حفظ وحدت در ميان مردم ذكر كرد.


 

 

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علي‌اصغر تقوي در نشست روحانيون و علماي شهرستان ديواندره اظهارداشت: با وجود وحدت در هرجاي جهان مي‌توانيم شاهد تداوم و پايداري جوامع باشيم.

وي با اشاره به اينكه وجود روحانيون در حفظ و ماندگاري وحدت و همچنين تقويت آن در جامعه تاثيرگذار است، ادامه داد: وحدت ميان برادران و خواهران اهل تشيع و تسنن بزرگترين ترس و دلهره را براي دشمنان ايجاد مي‌كند از اين رو روحانيون مي‌توانند با تقويت وحدت ميان مردم دست دشمنان را از لطمه زدن به ارزش‌هاي ديني و اسلامي كوتاه كنند.

وي خاطرنشان كرد: ايران اسلامي با وجود وحدت ميان مسلمانان به پيروزي رسيد و با وجود وحدت و برادري نيز پايدار و ماندگار خواهد ماند.
سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره در سخنان خود با بيان اينكه بدون وحدت نمي‌توان به پيروزي و امنيت لازم دست يافت، ادامه داد: اگر مسلمانان در هر جاي دنيا كه باشند پاسدار ارزش‌هاي ديني و اسلامي خود باشند و وحدت و انسجام را ميان خود حفظ كنند هميشه و در همه جا موفق خواهند بود.

حجت‌الاسلام تقوي تصريح كرد: امت اسلامي بايد امت واحده باشند و با هر چه در توان دارند به انقلاب‌هاي مردمي كمك كنند تا مردم به پيروزي برسند.
وي تصريح كرد: قدرت مسلمانان در اتحاد است به همين سبب دشمنان اسلام اتحاد را هدف گرفته‌اند تا مسلمانان را ضعيف كنند و هيمنه خودشان را بر كشورهاي اسلامي گسترش دهند و منابع و ثروت‌هاي آنها را غارت كنند.

وي گفت: پيروزي انقلاب اسلامي ايران موجب بيداري كشورهاي عربي و اسلامي شده و به الگويي براي آنها تبديل شده است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ديواندره بيان داشت: وحدت كلمه و يكپارچگي مسلمانان يكي از ارزش‌هاي بسيار متعالي و ارزشمندي است كه پيامبر(ص) و امامان(ع) نيز پيروان خود را به آن توصيه كرده‌اند.

حجت‌الاسلام تقوي اضافه كرد: رسول اعظم(ص) همواره مسلمانان را از تفرقه و پراكندگي انذار مي‌كرد و به عوامل تفرقه نيز به شدت هشدار مي داد و تا آخرين لحظات حيات پربركت خود نيز بر اتحاد حول محور قرآن و اهل بيت عليهم‌السلام تاكيد فرمود.

وي در پايان سخنان خود خواستار حفظ وحدت ميان مردم شد و اين مهم را نيازمند همكاري و تلاش روحانيون دانست.

تعداد بازديد:961 آخرين تغييرات:89/12/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر