پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

چسباندن شیشه بوسیله چسب UV

چسباندن شيشه بوسيله چسب UV

چسب uv را پيش از اين معرفي نموديم.

چسباندن شيشه بوسيله چسب uv
چسب uv را پيش از اين معرفي نموديم. چسب uv براي چسباندن شيشه به شيشه، فلز و ساير مواد به کار مي رود. چون چسب uv براي خشک شدن بايد در معرض اشعه uv يا فرابنفش قرار گيرد، لذا حتماً بايد يکي از اجسام چسبيده شده شيشه باشد تا اشعه uv بتواند از آن عبور کرده و به چسب بتابد.
چسباندن شيشه بوسيله چسب uv
براي چسباندن شيشه توسط چسب uv بايد مراحل زير را طي نماييد:
1. ابتدا بايد سطوحي که قرار است به هم بچسبند را کاملاً پاک نموده و خشک نماييد. از استفاده از پاک کننده هاي حاوي سيليکون خودداري کنيد، زيرا  روي شيشه لايه اي ايجاد مي کنند و فرايند چسبيدن را مختل مي کنند.
چسباندن شيشه بوسيله چسب uv
2. محل چسبيدن را دقيق مشخص نموده و علامت بزنيد. در اين مرحله دقت فراوان بکنيد؛ زيرا چسب uv پس از خشک شدن به راحتي قابل جدا شدن نبوده و بايد آن را تا حدود 140 درجه سانتي گراد گرم کنيد تا کمي نرم شود.
چسباندن شيشه بوسيله چسب uv
3. مقدار نسبتاً کمي چسب uv به يکي از طرفيني که قرار است به هم بچسبند بزنيد، سپس سطح دوم را روي آن قرار داده و به آرامي فشار دهيد تا چسب ريخته شده کاملاً پخش شود و از کناره هاي سطح دوم کمي به بيرون بزند.
 
4. محل قرار گيري و وجود کامل چسب ميان دو قطعه را مجدد چک نماييد و سپس قطعه چسبيده شده را در زير لامپ uv قرار دهيد و اجازه دهيد براي 3 تا 5 دقيقه در همان حالت بماند.
چسباندن شيشه بوسيله چسب uv
5. در انتهاي کار، شيشه و چسب هاي اضافه را توسط يک تيغ موکت بري (کاتر) و مايع شيشه شور تميز نماييد. چسب uv بايد هنگام قرار دادن دو قطعه روي هم کمي از اطراف آن ها به بيرون بزند و اين عمل براي استحکام بالاي چسب مفيد مي باشد. در انتهاي کار مي توانيد چسب هاي اضافي را توسط کاتر جدا نماييد. در اين مرحله قطعات چسبيده شده پيوند بسيار محکمي ايجاد خواهند نمود. تنها راه جدا نمودن اين چسب حرارت دادن يا خيس نمودن آن مي باشد.
 
براي مشاهده ي مهارت هاي ديگر در پروژه هاي دانش آموزي اينجا کليک کنيد.
 

گروه مدرسه اينترنتي سايت تبيان - تهيه : پوريا ميرعشقي
تنظيم : نسرين صادقي
 
تعداد بازديد:7093 آخرين تغييرات:89/12/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر