چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چين توليد نفت در ليبي را متوقف كرد

چين توليد نفت در ليبي را متوقف كرد

خبرگزاري فارس : شركت ملي نفت چين اعلام كرد كليه فعاليتهاي خود را در كشور بحران زده ليبي متوقف كرده و كارمندان خود را از ليبي خارج كرده است .


 


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فرانس پرس، شركت ملي نفت چين طي بيانيه اي افزود اين شركت تا بازگشت شرايط عادي به ليبي و برقراري ثبات سياسي و اقتصادي كليه فعاليتهاي خود را در اين كشور متوقف خواهد كرد . برخي از پروژه هاي نفت و گاز شركت ملي نفت چين در ليبي طي روزهاي اخير مورد حمله قرار گرفته است . بيش از 400 نفر از كارمندان شركت ملي نفت چين به تونس منتقل شده اند .
شركت ملي نفت چين از سال 2002 تا كنون در بخش نفت ليبي فعاليت مي كند . اين شركت چيني اشاره دقيقي به ميزان توليد نفت و گاز خود در ليبي نكرده است .
بر اساس آمارهاي سازمان بين المللي انرژي بيش از 850 هزار بشكه از توليد نفت ليبي كاهش يافته است . موسسه مالي باركلي نيز اين رقم را بيش از يك ميليون بشكه اعلام كرده است . عربستان اعلام كرده است كه هر گونه كاهش توليد نفت ليبي را به صورت يك جانبه تامين خواهد كرد .
وزير نفت ايران نسبت به اقدام يك جانبه عربستان براي تامين كمبود توليد نفت ليبي هشدار داد و گفت بازار جهاني نفت در شرايط كنوني از لحاظ عرضه كاملا اشباع است و هيچ نيازي به افزايش توليد اوپك نيست .
بر اساس اين گزارش چين فعاليت گسترده اي را براي خارج كردن 30 هزار تبعه خود از ليبي آغاز كرده است .
روز گذشته مردم عمان نيز در اعتراض به وضعيت سياسي و اقتصادي اين كشور در خيابانهاي پايتخت اين كشور تظاهرات كردند . عمان پس از بحرين دومين كشور عربي حوزه خليج فارس است كه با بحران سياسي مواجه مي شود.اين كشور با جمعيت 2.7 ميليون نفر و 600 هزار نفر مهاجر روزانه بيش از 885 هزار بشكه نفت توليد مي كند .
تحت تاثير تحولات اخير قيمت نفت برنت درياي شمال به مرز 115 دلار در هر بشكه رسيده است.

تعداد بازديد:676 آخرين تغييرات:89/12/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر