چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

40میلیون چاشنی مختلف برای سوپ

40ميليون چاشني مختلف براي سوپ

رشته فرنگي

چه قدر به طعم و چاشني غذاي خود اهميت مي دهيد؟
 
يک آشپز خوش ذوق در ژاپن رباتي ساخته است که مي تواند 40 ميليون چاشني مختلف را براي تهيه سوپ رشته فرنگي مخصوص توليد کند.
 
آقاي يوشي هارا يوچي داي 60 ساله , فارغ التحصيل دانشکده تکنولوژي موسوشي و بازنشسته کارخانه بسته بندي رشته فرنگي، بدليل علاقه اش به سوپ رشته فرنگي (نودل) از 10 سال پيش فروشگاه اش را در ياماناشي افتتاح کرد. وي براي راحتي کار و سرعت بيشتر، چندي پيش به فکر ساخت يک ربات سرآشپزش افتاد. اکنون اگر به مغازه طبخ سوپ رشته فرنگي وي سر بزنيد مي توانيد جناب Ramen را ملاقات کنيد.
 
فرايند طبخ سوپ رشته فرنگي در مغازه آقاي يوچي دا به اين ترتيب است که ابتدا رشته فرنگي ها توسط ايشان آب پز شده و سپس در ظرف مخصوص براي چاشني زدن به ربات مذکور تحويل داده مي شود.
 
مشتريان سفارش سوپ خود را به کامپيوتر موجود در مغازه آقاي يوچي دا مي دهند و در اين سفارش ميزان سس, نمک, فلفل و ديگر ادويه جات را مطابق با ذائقه شان تعيين مي کنند.
 
اکنون زمان هنرنمايي جناب Ramen است. چاشني مورد علاقه شما توسط ربات تهيه و به ظرف حاوي سوپ رشته فرنگي افزوده مي شود. سپس ظرف غذا به کمک نوار نقاله به سمت پيشخوان هدايت شده، توسط آشپز تزئين شده و تنها با قيمت 5 دلار به مشتري تحويل داده مي شود.
 
تمامي اين مراحل تنها در 2 دقيقه زمان انجام مي شود و شما مي توانيد يک ظرف سوپ مخصوص رشته فرنگي را که با چاشني ساخت دست يک ربات است ميل کنيد.
به گفته آقاي يوچي دا ساخت اين ربات 210000 دلار هزينه بر بوده و در نوامبر سال 2008 مراحل ساخت آن به پايان رسيد است. 
 
وي قصد دارد در سال 2010 محصول خود را به توليد انبوه برساند هم اکنون آقاي يوچي دا در فکر باز کردن شعبه دوم مغازه طبخ سوپ رشته فرنگي آن هم با حضور يک ربات چاشني زن ديگر است. از طرفي وي در تلاش است تا ابعاد و ظاهر ربات خود را کوچکتر و زيبا تر کند تا مشتريان با ديدن او اشتهاي خود را از دست ندهند.
 
برگرفته از سايت نارنجي
تنظيم براي تبيان: سيدخاموشي 
تعداد بازديد:1368 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر