چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

خوشبخت باش ، این یک دستور است!

خوشبخت باش ، اين يک دستور است!

مطالبي که پيش روي شماست بي ترديد جزء بارزترين حقايق و واقعيات زندگي همه ماست.

مطالبي که پيش روي شماست بي ترديد جزء بارزترين حقايق و واقعيات زندگي همه ماست. بسياري از ما فکر مي کنيم که اگر فلان عمل و يا تفکر را داشته باشيم به سود ما خواهد بود. در حاليکه ممکن است برعکس، انجام آن فکر يا فعل امري کاملاً زيانبخش و نابخردانه باشد. مثلاً در انديشيدن به گذشته دردناک مان، باور و يا تصوّر اغلب ما اين است که چنانچه خاطرات تلخ گذشته مان را براي خود و يا دوستان مان تعريف کنيم از غم و اندوه، مي کاهد و موجب شادي روح و سبک تر شدن بار اندوهناک دروني مان مي گردد. در صورتي که موضوع کاملاً برعکس بوده و بازگويي آنچه که به صورت ناگوار و مرارت بار در گذشته برايمان رخ داده بسيار غمناک بوده و تصوير سازي مجدد آنها فقط باعث زنده شدن آن خاطرات و شروع دوباره حزن و افسردگي و رنج و نفاهت روحي و جسمي ما خواهد بود.
بهتر آنست که هرگز دريچه خاطرات تلخ و ياس آور خود را نه براي خود و نه بروي ديگران نگشوده و فکر و روح خود را مهيّاي بازبيني و بازسازي مجدّد آنها نسازيم و بدانيم هر چقدر ذهن و درون خود را از چنين تصاويري خالي و تهي کنيم روحي سالم تر و انديشه اي شاداب تر را جانشين آنها خواهيم ساخت. و اينها همه نتيجه سال ها تحقيق و تفحص بزرگان علم روانشناسي و انسان شناسي است. لذا شناخت نتايج تحقيقات و باورهاي علمي اين رشته کاملاً لازم و ضروري به نظر مي رسد. اين مطالب حقيقتاً همچون درّ و جواهري است که بر پهنه آسمان اين رشته علمي درخشيده و بر همه ما فرض است تا، در کوران زندگي پر تلاطم و پرحادثه زندگي، بند بند آنها را آويزه گوش و هوش خود ساخته و در مسير پر خطر و سيلاب خروشان حوادث، مورد استفاده قرار دهيم.
1- تعداد زيادي از ما دانسته يا ندانسته- خواسته يا ناخواسته تاريخ پردرد زندگي خود را به صورت توشه اي گرانبها به دوش مي کشيم. دردها را به خاطر مي سپاريم- زنده نگاه مي داريم و بازگو مي کنيم. بدين ترتيب خودمان را با وقايعي که هرگز نمي توانيم تغيير دهيم دائم زجر و شکنجه مي دهيم. به گذشته خود آويزان مي شويم و اجازه مي دهيم که اين حوادث مرده آينده ما را اداره کنند. خيال مي کنيم که انگار گذشته بيشتر از امروز برايمان مهم است. و ارتباطات خود را براساس ارتباطات گذشته برقرار مي سازيم.
سعي کنيد هميشه صورتي آرام و با وقار داشته باشيد. زيرا حالات صورت عميقاً بر شخصيت و حالات رواني تاثير مي گذارد. اگر لبخند بزنيم و سعي کنيم هميشه چهره اي متبسم داشته باشيم در نهايت شادي را لمس خواهيم کرد
- هيچگاه خود را مسئول حوادثي که امکان کنترل آن را نداشته ايد قلمداد نکنيد.
- ما خيال مي کنيم اضطراب و نگراني، آينده نگري است.
سعي کنيد هميشه صورتي آرام و با وقار داشته باشيد. زيرا حالات صورت عميقاً بر شخصيت و حالات رواني تاثير مي گذارد. اگر لبخند بزنيم و سعي کنيم هميشه چهره اي متبسم داشته باشيم در نهايت شادي را لمس خواهيم کرد ولي اگر تمام مدت چهره اي عبوس و غم زده به خود بگيريم مدتي نمي گذرد که از نظر روحي پريشان و خمود مي شويم.
 آينده همين امروز است. همه کساني که کار امروز را کنار گذاشته اند و به آينده چشم دوخته اند و نگران هستند، بي جهت نيروي خود را از بين مي برند و آرامش امروز را با تصور مشکلاتي که با فردا مي آيند، بهم مي زنند.
 معمولاً افراد شاد کمتر از افرادي  که بطور دائم احساس نگراني و بدبختي مي کنند بيمار مي شوند و آن دسته از افرادي که بعد روشن و مثبت زندگي را مي بينند کمتر احتمال دارد که دچار فشار رواني شوند.
 افکار صبحگاهي تان را کنترل کنيد. اگر روزتان را با نگراني- افسردگي و کج خلقي شروع کنيد کارهاي آن روز را ناموفق خواهيد ديد.
هميشه خود را در آستانه بدست آوردن يک موفقيت استثنائي بدانيد و رمز آن يک چيز است: (همت کردن در طلب آن) پس سعي کنيد.
آبي آرامش
خداوند بعضي از نعمت ها را درون بسته اي از مشکلات اعطا مي کند تا بندگان او با حل آن مسائل شايستگي خود را براي دستيابي به آن نعمت ثابت کنند.
اگر برخلاف جريان آب شنا کنيم آب لطمه مي زند- به صورت مي کوبد و انرژي را تحليل مي برد. چنين شخصي بعد از مدتي  نااميد، خسته و افسرده مي گردد و حتي ممکن است به کنار رودخانه پناه ببرد و تا مدت ها دست از تلاش بکشد. اما فرد ديگري که موافق جريان آب حرکت مي کند اين شخص همراه با آب با کمي دست و پا زدن به جلو مي رود. او به عنوان عضوي از مجموعه، همراه با کل مجموعه جلو مي رود، انرژي زيادي ذخيره مي کند، پيشرفتش زياد مي شود و بعد از مدتي احساس شعف و شادماني مي کند و خوشحال است که به سرعت به هدفش رسيده است. در حقيقت طبيعت به ياري او شتافته و او را به هدفش رسانده است.
 
 صبحت درباره پليدي باعث بروز پليدي مي شود هر چه بيشتر به شر توجه کنيد بر شر مي افزائيد، هر عيبي را که در ديگران مي بينيد همان عيب يا نقصي مشابه را به زندگي خود فرا مي خوانيد. ايراد گرفتن از ديگران سبب مي شود که خودتان با نفي و انکار روبرو شويد. وقتي با سرزنش و انتقادتان شيره وجود ديگري را مي مکيد راه مي گشائيد تا شيره ذهن و امور خودتان مکيده شود در واقع به پيشواز بيماري و بدبختي و آشفتگي و تنگدستي مي رويد. (کاترين پاندر)
 
بخشودن، لطف به ديگران نيست لطفي است که ما در حق خود مي کنيم تا ميدان ذهني مان خالي شود و براي پذيرش چيزهاي خوب و نيکو جايي باز شود.
 
 راه هاي معين ساده اي براي راندن خاطرات منفي وجود دارد که مي توانيد براي ابد از شر آن ها خلاص شويد. وقتي از شر اين عواطف و هيجانات مخرب خلاص شويد از تصليب خويشتن و ديگران دست بر مي داريد و آنگاه براي رستاخيز موهبت هاي خود آماده مي شويد. (کاترين پاندر)
 يادتان باشد که شما حاکم بر موقعيت ها هستيد نه برده آنها. (کاترين پاندر)
در ادامه سعي داريم تا براي  جهت يابي در مسير موفقيت جملات تاکيدي موثري را هم براي شما ارائه دهيم .تا با تکرار روزانه اين جملات انرژي هاي مثبت تري را براي خود روانه کنيم .
*من منحصر  به فردم. دوست ميدارم و دوست داشته ميشوم  و آزادم
*هر روز هر کاري را که از دستم بر ميايد انجام ميدهم تامحيطي سرشار از عشق براي خودم و اطرافيانم ايجادکنم.
*من ديگران را دوست دارم و به آنها اهميت ميدهم و همين باعث بوجود  آمدن دوستيهاي ماندني خواهد شد.
*دست به هرکاري که ميزنم موفق ميشوم.
*هرچه  صادق تر باشم ،عشق بيشتري را دريافت ميکنم.
*من به پيشواز دگرگوني مي روم. من مشتاقم که عوض شوم. من انتخاب مي کنم که طرز تفکر خود را عوض کنم.
* من به آساني و شادماني از کهنه به نو رهسپارم.
* براي من بخشيدن از آنچه فکر مي کردم آسانتر است.
*من خودم را مي بخشم و رها مي کنم.
* من ... را مي بخشم و رها مي کنم
 
کتاب راز هاي موفقيت در زندگي- منصوره صفايي
وبلاگ سلطانلو
سايت آفتاب
فرآوري و تنظيم: کهتري
 
مقالات مرتبط 
تعداد بازديد:1013 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر