پنج شنبه 30 آبان 1398 - 23 ربيع الاول 1441 - 21 نوامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

چند فناوری جالب

چند فناوري جالب

عرضه تلويزيون هاي 3 بعدي سامسونگ:

tv samsung
بعد از معرفي تکنولوژي سه بعدي و معرفي تلويزيون هاي سه بعدي که يکي از موضوعات داغ نمايشگاه CES 2010 بود بالاخره سامسونگ دو مدلي را که براي فروش به توليد انبوه رسانده معرفي کرده است.
اين دو مدل که ۴۶ و ۵۵ اينچي هستند علاوه بر سه بعدي بودن از LED استفاده مي کنند و نام آنها UN46C7000 و UN55C7000 است.
البته اين جاي سوال دارد که آيا بهتر نبود سامسونگ نام مناسب تري براي آنها انتخاب کند که در تبليغات هم بهتر در ذهن مردم بماند ؟
به هر حال قيمت اين دو مدل به ترتيب ۲۶۰۰ و ۳۳۰۰ دلار است.
البته براي استفاده از اين تلويزيون ها بايد عينک مخصوص به آن را بخريد و صبر کنيد تا دستگاه هاي پخش بلوري (bluray) سه بعدي هم به بازار بيايد و بعد از آن تازه ويدئو ها و فيلم هاي سه بعدي و …
به عبارتي بهتر است در خريدن اين تلويزيون ها زياد عجله نکنيد.
قوي ترين و پر سرعت ترين کامپيوتر دنيا به نام Roadrunner:
roadrunner
قوي ترين و پر سرعت ترين کامپيوتر دنيا که نامش Roadrunner است و تاکنون براي شبيه سازي انفجار هاي اتمي از آن استفاده مي شد
اما به تازگي چند سري تحقيقات جديد در دستور کار استفاده از اين ابر رايانه قرار گرفته و دانشمندان در اويل طرح موفق شده اند که بيش از ۱۰ هزار حالت مختلف از رشته DNA ويروس ايدز را شبيه سازي کنند و روي آنها تحقيقاتي انجام دهند .
و همچنين در پروژه تحقيقاتي ديگري موفق شدند با شبيه سازي big bang يا همان انفجار بزرگي که باعث پيدايش اين جهان شده به بررسي و تحقيق Dark matter ( ماده سياه) که به نوعي در بوجود آمدن Bigbang موثر بوده تحقيق کنند
توپ فوتبال هوشمند مجهز به GPS و RFID:
ball with gps
اين توپ فوتبال طرحي مفهومي به نام CTRUS است، که براي کمک به داوري دقيق تر و صحيح تر بازي فوتبال ارائه شده.
تجهيز اين توپ به GPS و RFID و همچنين پردازنده ي مرکزي براي بررسي بازي، گذشتن توپ از خط دروازه، آفسايدها و ... کاربرد دارد. ضمن اينکه اين توپ شفاف در تشخيص گلهايي که با دست زده مي شوند هم موثر خواهد بود.
فيفا هميشه به دنبال استفاده از توپ هاي هوشمند در بازي هاي جام جهاني فوتبال بوده و حتي اين احتمال وجود دارد که در جام جهاني امسال از توپ هاي مجهز به ريز پردازنده و تکنولوژي شناخت خط دروازه استفاده کند. اگر اين توپ هم به توليد برسد مي تواند شانس آن را داشته باشد که به يکي از گزينه هاي پيش روي فيفا تبديل شود.
 
برگرفته از : دنياي دانش ، اخبار ICT
تنظيم براي تبيان: سيدخاموشي 
تعداد بازديد:2819 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر