چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ربات تارزان برای تحقیقات جنگلی

ربات تارزان براي تحقيقات جنگلي

در اين نوشتار دو ربات ديگر را معرفي مي کنيم

 
ربات تارزان
ربات تارزان براي كمك به دانشمندان جهت نظارت بر تغييرات محيط زيستي در جنگل‌هاي مورد استفاده قرار مي‌گيرد
tarzan  تارزان
به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن آوري اطلاعات ايرن، به نقل از ايسنا، اين ربات مجهز به فناوري پيشرفته اولين نمونه متشكل از حسگرهاي شبكه‌ اي، يك دوربين اينترنتي و يك ارتباط شبكه اي بي‌سيم است.
ربات تارزان كه (Treebot) نام دارد با نيروي خورشيدي كار مي‌كند و با حركت دادن كابل‌هاي ويژه به بالا و پايين نمونه برداري‌ها و اندازه‌گيري‌هاي لازم را براي تحقيقات مهم انجام مي‌دهد.
رباتي که بر روي زمين قل مي خورد
 
به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن آوري اطلاعات ايران‌، از باشگاه سيب، ربات هاي جديدي موسوم به Roomba نيز عرضه شده است اين ربات که به شکل يک نعلبکي است مي تواند مانند چرخ روي زمين قل بخورد، از روي ديوار بپرد و به راحتي زير اساس منزل بخزد. rooma robot
ربات مذکور جديدترين محصول شرکت iRobot بزرگترين سازنده ربات هاي ارزان قيمت در جهان است.
هلن گرينر رئيس و بنيانگذار اين شرکت که در سن 22 سالگي و در دوره دانشجويي شرکت خود را تاسيس کرده است معتقد است ما به دوراني قدم مي گذاريم که ربات ها مسئوليت انجام دهها هزار امر مهم را بر عهده مي گيرند. در واقع عصر دستياران شخصي رباتيک فرا روي ماست.
او تکنولوژي رباتيک را به يک کوه يخ تشبيه کرد که بخش اعظم آن از چشمها پنهان است.
 
مدير اين شرکت همچنين از برنامه هاي خود براي ساخت ربات هاي جديد مين ياب که قابليت انجام برخي ماموريت هاي نظامي را نيز دارند خبر داد. ربات هاي مذکور براي انجام عمليات اکتشافي، جستجو و تخريب و تامين نيازهاي تسليحاتي نيروهاي آمريکايي در عراق و افغانستان به کار خواهند رفت. گرينر زماني را براي عرضه رباتهاي جديد تعيين نکرد
 
تنظيم براي تبيان: سيدخاموشي 
تعداد بازديد:2765 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر