جمعه 7 ارديبهشت 1397 - 11 شعبان 1439 - 27 آپريل 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

گجتی برای از بین بردن تعرق پا

گجتي براي از بين بردن تعرق پا

يک فرد خلاق وسيله اي ساخته است که مدعي است افراد با استفاده از آن مي توانند بر يکي از معضل هاي هر روزه خود غلبه کنند.

 
افزايش تعريق در فصول گرم سال، يكي از عكس العمل هاي طبيعي بدن است كه به جهت نامطبوع بودن بوي حاصل از آن، گاهي اوقات به معضلي مهم براي افراد مبدل مي شود.
يک فرد خلاق وسيله اي ساخته است که مدعي است افراد با استفاده از آن مي توانند بر اين معضل هر روزه خود غلبه کنند وي مدعي است که با استفاده از نور فرابنفش مي‌توان باکتري‌هاي موجود در کفش را که باعث بروز بوي بد پا مي‌شوند، از بين ‌برد.
جالب است بدانيد گفته اين فرد دور از ذهن نيست زيرا پيش از اين هم نور فرابنفش براي از بين بردن عفونت در بيمارستان‌ها، استخرها، تصيفه آب و در طي اعمال جراحي استفاده مي‌شده است و در حقيقت اين فرد تنها يک ايده جديد ارائه نموده است که همين روش را براي از بين بردن بوي پا هم به کار ببريم.
پيش از اين هم نور فرابنفش براي از بين بردن عفونت در بيمارستان‌ها، استخرها، تصيفه آب و در طي اعمال جراحي استفاده مي‌شده است
 
 
بوي بد پا به دليل تاثير باکتري يا قارچ بر روي سلول هاي قديمي پوست است. سلول هاي پوستي هر فردي هر 28 روز يک بار تجديد مي شود يعني سلول هاي قديمي از پوست جدا مي شود و سلول هاي جديد جاي آنها را مي گيرند در واقع باكتري هاي موجود در عرق، از پوست مرده زير جوراب تغذيه كرده، در نتيجه بوي خاصي را متصاعد مي سازند. شايد براي شما جالب باشد که بدانيد هر فردي به طور متوسط در هر روز 0.23 ليتر عرق به ازاي هر پا توليد مي‌کند البته اين آمار متوسط است زيرا قطعا شما در تابستان بيش از زمستان عرق خواهيد کرد.
اين مخترع خلاق که ساکن آمريکاست، نام وسيله اش را SteriShoe نام گذاري کرده است و قرار است آن را به زودي به ارزش80 پوند و به صورت آن لاين به مردم دنيا عرضه کند SteriShoe مي‌تواند 99.9 باکتري‌ها را ظرف مدت 45 دقيقه از بين ببرد.
رينز کوهلينگ از Shoe Care Innovations مي گويد: از SteriShoe مي توان به عنوان يک وسيله غير شيميايي براي کشتن باکتري‌ها در کفش، از بين بردن بوي بد پا و همچنين کاهش خطر عفونت در برخي از افراد استفاده کنند.
آنطور که آزمايشات نشان داده اند اين وسيله مي‌تواند با استفاده از نور فرابنفش ميکروارگانيسم‌هاي موجود در کفش را از بين ببرد.
نحوه فعال کردن وسيله هم بسيار جالب است جون طبق برنامه قرار است اين دستگاه تنها در کفش فعال گردد آن را جهت فعال کردن به يک سنسور فشار مجهز شده است به طوري که زماني که اندکي تحت فشار قرار گيرد دستگاه روشن مي شود، استفاده از اين وسيله الزاما بايد در محيط هاي بسته و تاريک مورد استفاده قرار گيرند به همين علت از يک سنسور ديگر که قاعدتا به نور حساس است و همچنين مي تواند وضعيت بسته بودن را چک کند استفاده شده است.

در انتها بد نيست بدانيد استرس تعريق را افزايش مي دهد! در نتيجه به افزايش فعاليت باكتري و همچنين بوي بد پا منجر مي گردد، پس اگر مي خواهيد بوي بد پاي خود را کاهش دهيد خونسرد باشيد اين هم روش خوبي است!

نوشته و ترجمه : فائزه سيدخاموشي
بخش دانش و زندگي
منبع: dailymail 
تعداد بازديد:910 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر