چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

آشپزخانه و الکترونیک

آشپزخانه و الکترونيک

پارچي براي تعيين سلامت شير:
   
اگر قبلا اين اتفاق براي شما افتاده که پس از صرف صبحانه به هر دليلي فراموش کنيد که پاکت يا ظرف شير را دوباره در يخچال بگذاريد و از منزل خارج شويد اين وسيله براي شما مفيد است زيرا زماني که به خانه بر مي گرديد شک داريد که آيا شير سالم است يا نه و به احتمال زياد آن را دور مي ريزيد.
 
کمپاني R&D يک پارچ ساخته که مي تواند در مورد سلامت شير موجود در آن قضاوت کند. يک حس گر در کف اين پارچ تعبيه شده که از طريق اندازگيري PH شير، سلامت شير را تعيين مي کند.
 
يک صفحه نمايشگر کوچک نيز در ديواره اين پارچ تعبيه شده است. اگر شير سالم باشد عبارت Fresh و اگر شير فاسد باشد عبارت Sour را نمايش خواهد داد.
 
با اينکه اين پارچ مي تواند يکي از مفيد ترين وسيله هاي موجود در آشپز خانه باشد، اما هنوز خبري از زمان ساخت و قيمت آن در دسترس نيست.
 
تند غذا مي خوريد؟
آشپزخانه و الکترونيک kitchen and electronics
يک طراح خوش ذوق سوئدي بشقابي الکترونيکي به نام Mandometer طراحي کرده است که ادعا مي کند مي تواند در کاهش وزن مفيد باشد.
 
در قسمت زيرين بشقاب ترازويي قرار گرفته که در مرحله اول وزن غذا را اندازه گيري مي کند. ترازو مجهز به يک مانيتور است که مي تواند سرعت شما را در خوردن غذا با مقياسي که قبلا برايش تعريف شده مقايسه کند و نمايش دهد.
 
اگر تند تند غذا بخوريد، در بازه زماني کوتاهي از حجم غذاي موجود در بشقاب کاسته شده، با پيغامي صوتي به شما اخطار مي دهد که آرام تر غذا بخوريد. اين بشقاب قادر است سرعت غذا خوردن شما را با رسم نموداري گرافيکي بر روي نمايشگر خود نشان دهد.
 
اين طراح سوئدي معتقد است که بشقاب جديد مي تواند به کساني که با مشکل چاقي مواجه هستند کمک کند. يک بررسي آماري نشان داده که کاهش سرعت غذا خوردن مي تواند منجر به کم شدن وزن بشود.
 
اين بشقاب فعلا به صورت يک طرح ارائه شده و هنوز خبري از ساخت آن در حجم انبوه نيست. اما براي لاغر شدن از به اين روش لازم نيست که حتما اين بشقاب را داشته باشيد. کافي است سرعت غذا خوردن تان را کمتر کنيد و با حوصله غذا بخوريد
 
حالا ديگر بشقاب ها هم نمي گذارند يک لقمه غذا از گلويمان پايين برود
 
برگرفته از: www.techchee.com
تنظيم براي تبيان: سيدخاموشي 
تعداد بازديد:954 آخرين تغييرات:89/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر