دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

ملت ليبي آماده مردن براي من هستند

ملت ليبي آماده مردن براي من هستند

خبرگزاري فارس: "معمر قذافي " ديكتاتور ليبي با تكذيب حملات هوايي به شهروندان كشورش گفت كه ملت ليبي او را دوست دارند و آماده هستند تا برايش بميرند و او هرگز از قدرت كناره‌گيري يا ليبي را ترك نخواهد كرد.به گزارش فارس، معمر قذافي در گفت‌وگو با رسانه‌هاي بين‌المللي از جمله شبكه‌هاي "اي بي سي " و "بي بي سي " در يكي از رستوران‌هاي ساحل "طرابلس " پايتخت ليبي از سازمان ملل متحد خواست كه كميته حقيقت‌ياب به اين كشور اعزام كند.

قذافي همچنين بمباران غيرنظاميان را تكذيب كرد و گفت كه هواپيماهاي او غيرنظاميان را بمباران نكرده اند بلكه فقط مراكز نظامي و انبارهاي سلاح را هدف قرار داده اند و ملت ليبي او را دوست دارد.

وي همچنين خواهان كميته‌اي از سازمان ملل براي روشن شدن حقيقت درباره رويدادهاي ليبي شد و اين سوال را مطرح كرد كه چگونه سازمان ملل قطعنامه‌اي را در بلوكه كردن دارايي‌ها و ممنوعيت سفر مسئولان ليبي و واردات سلاح به اين كشور را فقط براساس گزارش‌هاي رسانه‌اي صادر مي‌كند.

قذافي كه به انگليسي و گاهي اوقات به زبان عربي سخن مي‌گفت: برپايي تظاهرات عليه خود در ليبي را تكذيب كرد و گفت كه كساني كه به خيابانها مي‌آيند طرفداران او هستند. وي گفت: "همه ملت من با من هستند ".

ديكتاتور ليبي بار ديگر اتهام‌هاي خود عليه مخالفانش را تكرار كرد و گفت كه آنها قرص‌هاي توهم‌زا خورده اند كه شبكه القاعده در اختيار آنها قرار داده است.

قذافي در بخش ديگري به موضع‌گيري آمريكا درقبال خودش پرداخت و گفت: من از موضع آمريكا شوكه شدم.

ديكتاتور ليبي موضع آمريكا را خيانتي به خودش دانست و گفت: ما همپيمان غرب در جنگ عليه القاعده هستيم اما آنها وقتي ما وارد جنگ با تروريست‌ها شديم، ما را رها كردند.

قذافي همچنين از تلاش‌هاي غرب چه بسا براي اشغال كشور ليبي اشاره كرد و گفت كه وي نمي‌تواند استعفا كند زيرا او رئيس جمهور يا پادشاه نيست.
وي همچنين از كساني كه او را به پول‌اندوزي در خارج مي‌كنند، خواست تا اسناد و مدارك خود را تقديم كنند.

خبرنگار "بي بي سي " درباره وضعيت قذافي گفت: قذافي در جريان مصاحبه راحت بود و به فشار روز افزون بين‌المللي اهميتي نمي‌داد و گاهي وقتي از او سوال مي‌شد، مي‌خنديد.

برپايه اين گزارش، وقتي از قذافي درباره اينكه آيا آماده كناره‌گيري از قدرت و ترك ليبي است، سوال شد او با خنده جواب داد و به زبان عاميانه عربي گفت: كسي كشور خودش را ترك مي‌كند؟ چرا آن را ترك كنيم؟

قذافي در طول مصاحبه لباس سنتي داشت و در ادامه مصاحبه عينك تيره به چشم زد و گفت: ملت ليبي آماده هستند كه براي من بميرند.

تعداد بازديد:969 آخرين تغييرات:89/12/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر