چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/خانواده

عادت کنید که خوشبخت باشید

fiogf49gjkf0d

عادت کنيد که خوشبخت باشيد

وقتي مي بينيد که يک زوج با هم رابطه صميمي دارند و از زندگي مشترک شان بسيار خوشحالند، به جاي حسرت خوردن، عادت هاي زندگي شان را ياد بگيريد.

چه چيزي باعث مي شود که زوج ها در زندگي مشترک احساس خوشحالي و خوشبختي داشته باشند؟ اگر در تلاش هستيد تا شادي بيشتري را به زندگي تان راه دهيد اين 12 عادت زوج هاي خوشحال را بدانيد و شما هم سعي کنيد اين موارد را به عادت زندگي خودتان راه دهيد.

 
- علايق مشترک تان را گسترش دهيد
بعد از اينکه شور و اشتياق روزهاي اول ازدواج در شما فروکش کرد و با موقعيت جديد آشنا شديد و احساس راحتي پيدا کرديد، جاي تعجب نيست اگر در اين زمان متوجه شويد که علايق مشترک کمي با هم داريد. در چنين شرايطي نبايد فعاليت هايي را که در زمينه انجام آن با هم تفاهم داريد و از انجامشان لذت مي بريد را کم اهميت جلوه دهيد. زوج هاي خوشحال وقتي مي بينند علايق مشترکي ندارند، سعي مي کنند سرگرمي هايي را براي خودشان ايجاد کنند. در همين زمان به اين فکر کنيد که علايق خودتان را پرورش دهيد. اين موضوع باعث مي شود که در نظر همسرتان جذاب تر به نظر بياييد و فردي بيش ازحد وابسته ظاهر نشويد.
-روي اشتباهات تمرکز نکنيد
اگر بخواهيد در فکر کارهاي اشتباهي باشيد که همسرتان انجام داده، هميشه چيزي براي فکر کردن وجود دارد. بنابراين ذهنتان را از اين موضوع بچرخانيد و به مواردي فکر کنيد که حق با او بوده و کارها را درست و به موقع انجام داده است. در اين صورت هم مطمئن باشيد که موارد مختلفي براي فکر کردن وجود دارد البته اين کار به اين بستگي دارد که در ذهنتان به دنبال چه چيزي باشيد چون در خاطرات شما همه جور تصاويري وجود دارند مهم اين است که اشتباهات را به بخش هاي عقبي خاطراتتان بفرستيد، موارد مثبت را هميشه در ذهنتان در دسترس نگه داريد و هر چند وقت يک بار به آنها فکر کنيد يادتان باشد که زوج هاي شاد هميشه روي نقاط مثبت تکيه مي کنند و نيمه پر ليوان را مي بينند.
 
دوستي
- اعتماد کنيد و همديگر را زود ببخشيد
براي هر زوجي پيش مي آيد که بعضي وقت ها با هم مجادله و کش مکش داشته باشند و اينکه بعد از مجادله به توافق نرسند يا نتوانند مشکلاتشان را به خوبي حل کنند اما در مورد زن و شوهرهاي خوشحال اين گونه نيست. زوج هاي خوشحال تمام سعي شان را مي کنند تا مشکلات شان را حل کنند و به جاي اينکه آزرده خاطر شوند يا بر سر هم غر بزنند، يکديگر را به راحتي مي بخشند و به هم اعتماد دارند. اين افراد اجازه نمي دهند که آزردگي هاي کوچک به کوهي از مشکلات و دلخوري ها تبديل شود و از همسرشان ناراحتي به دل نمي گيرند.
 
- برخورد صميمي داشته باشيد
محبت
يک عادت ديگر زوج هاي موفق اين است که هر وقت بعد از ساعت کاري به خانه مي آيند و همديگر را مي بينند، به گرمي به هم سلام مي کنند و همديگر را در آغوش مي گيرند اين طور استقبال زوج ها از يکديگر باعث مي شود که هر روز پيوند دوستي شان عميق تر شود و خوشبختي را بهتر احساس کنند.
 
 
- واژه هاي صبح گاهي خوبي به کار ببريد
صبح که از خواب بيدار مي شويد بداخلاق نباشيد و بدخلقي نکنيد. با شادابي به همسرتان سلام کنيد و صبح بخير بگوييد خودتان را مرتب کنيد و وقتي همسرتان مي خواهد براي رفتن به سر کار با شما خداحافظي کند به او بگوييد: «اميدوارم روز خوبي داشته باشي.» در اين صورت انرژي خوبي به همسرتان منتقل مي شود و براي مقابله با ترافيک، طي کردن مسافت هاي طولاني يا ساير مشکلات و دلخوري هاي محل کار، صبر و حوصله بيشتري خواهد داشت اين طرز بر خورد و به کار بردن واژه هاي مثبت يک راز موفقيت زوج هاي خوشبخت است. پس با استفاده از اين کلمات ساده ولي پر انرژي، خانواده تان را شاد و سرزنده تر کنيد. شايد به نظر بعضي از زوج هابيان اين جملات ساده لزومي نداشته باشد اما پايه هاي زندگي شما را محکم و همسرتان را خوشحال تر مي کند.
- به يکديگر افتخار کنيد و احترام بگذاريد
زوج هاي خوشحال از بودن با هم خوشحال هستند و اين موضوع را در رفتارهايشان نشان مي دهند (مثلا وقتي کنار هم هستند دست هاي هم را مي گيرند يا دستشان را روي شانه ديگري مي گذارند) رفتار آنها با هم سرد يا ساختگي نيست و به اين مهرباني تظاهر نمي کنند آنها با اين علائم نشان مي دهند که به يکديگر تعلق دارند و به وجود هم افتخار مي کنند حتي هنگامي که در جمع با هم حرف مي زنند، رفتار و کلمات خوبي را درباره همسرشان به کار مي برد. بنابراين اگر مي خواهيد شما هم در جرگه زن و شوهرهاي  موفق و خوشحال باشيد هميشه و در هر جمعي با همسرتان رفتار محترمي داشته باشيد از مسخره کردن يا دست انداختن او خودداري کنيد و در هر شرايطي اصل احترام را از ياد نبريد.
-در طول روز به هم تلفن بزنيد
فرقي نمي کند که شما سر کار مي رويد يا در خانه هستيد، به هر حال يادتان باشد که در طول روز هر وقت فرصت کوتاهي پيدا کرديد به همسرتان تلفن بزنيد و از حال او با خبر شويد اگر هم فرصت تلفن زدن نداريد، لااقل يک پيامک کوتاه برايش بفرستيد اين کار نه تنها نشان مي دهد شما در طول روز و ميان شلوغي هاي کاري هم همچنان به ياد او هستيد بلکه باعث مي شود که وقتي بعد از کار همسرتان را در خانه مي بينيد انتظارات متعادلي از او داشته باشيد. به طور مثال اگر متوجه شديد که همسرتان روز بدي را گذرانده با ماشين ديگري تصادف کرده يا در محيط کاري دچار مشکل شده ديگر از او انتظار نداريد که وقتي به خانه مي رسد هيجان زده و خوشحال باشد.
آرامش
 
- چطور به اين عادت ها عادت کنيم؟
زوج هاي خوشحال نسبت به زن و شوهرهاي ناراحت و ناراضي، عادت هاي متفاوت تري دارند عادت رفتاري است که شما به طور خودکار آن را انجام مي دهيد و براي نگه داشتن آن به تلاش کمي نياز داريد تقريباً بعد از اينکه يک رفتار را 21 روز پشت سر هم تکرار کنيد به عادت زندگي شما تبديل مي شود. بنابراين از همين امروز يکي از عادت هاي زوج هاي خوشحال و خوشبخت را انتخاب و 21 روز تکرار کنيد بعد در کمال تعجب مي بينيد که به عادت زندگي شما هم تبديل مي شود و احساس شادي تان را افزايش مي دهد
بخش خانواده ايراني تبيان
منبع : همشهري مثبت
مقالات مرتبط: 
تعداد بازديد:1545 آخرين تغييرات:89/12/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر