پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

از تازه های علم و فناوری چه خبر؟

از تازه هاي علم و فناوري چه خبر؟

عينکي شيک با امکان فيلمبرداري HD بصورت مخفي

اگر از طرفداران سري فيلم هاي جيمز باند هستيد لوازم و وسايل مامور 007 را که در زمينه جاسوسي استفاده مي کند حتما ديده ايد حال اگر شما هم به سرتان زده تا جاسوس بازي در بياوريد پيشنهاد ميکنم از اين عينک غافل نشويد. اين عينک زيبا و شيک در درون خود يک دوربين نهفته دارد که به فرد امکان فيلمبرداري با کيفيت (  HD 960*1280 ) را مي دهد و سرعت ضبط آن 30فريم بر ثانيه است. براي ذخيره فيم هاي گرفته شده عينک به يک کارت SD مجهز است و با يک شارژ سه ساعته مي توان تا دو ساعت فيلمبرداري کرد. براي شارژ کردن و انتقال داده ها به کامپيوتر هم يک درگاه USB در اين عينک تعبيه شده است. اين دوربين امکان تصوير برداري و نيز ضبط صدا را نيز دارد.
 
قيمت اين عينک بسته به طرح و امکاناتش از 82 تا 92دلار مي باشد.

عينک
عکس هاي قديمي را با فشردن يک دکمه ديجيتالي کنيد

پيش از ورود و عرضه دوربين هاي ديجيتال، دوربين هاي نگاتيوي ابزار متداول ثبت لحظات در قاب تصوير بوده است. درون اين دوربين ها فيلم عکاسي قرار مي گرفت و شخص پس از عکاسي براي ظهور و چاپ بايد به لابراتوار هاي عکاسي مراجعه نموده و اقدام به چاپ و آرشيو آنها در آلبوم مي نمود.
‏شما هم از اين دسته مستثني نيستيد و احتمالا چندين و چند نگاتيو داريد که حاوي خاطرات تلخ و شيرين زيادي براي شما است و نگران از بين رفتن آن هستيد. بهترين راه رفع اين نگراني ديجيتالي کردن اين نگاتيو ها است. شايد به نظر کار آساني نيايد اما با دستگاه iConvert اين کار راحت شده است.
 iconvert
‏iConvert دستگاهي است که به سهولت و با تنها فشردن يک دکمه نگاتيو ها و اسلايدهاي شما را اسکن و به عکس ديجيتال تبديل مي کند. تنها کافيست نگاتيو را درون نوار مخصوص قرار داده و دکمه اسکن را فشار دهيد. براي استفاده از اين دستگاه نيازي به کامپيوتر نيست و با وضوح 1800 DPI آن را اسکن و فايل را در يک کارت حافظه از نوع SD ذخيره مي کند. ‏‏iConvert داراي صفحه نمايشي 2.4 اينچي است و قيمت آن 100 دلار مي باشد.
فراوري: محسن مرادي
بخش دانش و زندگي تبيان

منابع: آي تي بلاگ، نارنجي
  
تعداد بازديد:1560 آخرين تغييرات:89/12/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر