یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نسل جوان دشمن را نشناخته است

نسل جوان دشمن را نشناخته است

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه قم گفت: اكثر نسل جوان ما دشمن را نشناخته است و به نقل از يكي از كارشناسان امروز، جوان مرض‌هاي جامعه را نمي‌شناسد.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله محمد علوي گرگاني پيش از ظهر امروز در ديدار اعضاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد و مسئولان دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي و هنري استان‌ها با بيان اينكه بايد افرادي داراي رشد، كمال و تقوا باشيم تا بتوانيم ديگران را نيز در اين مسير هدايت كنيم، اظهار داشت: تكفل در امور مساجد داراي جايگاه بالايي است، چراكه پايگاهي بهتر از مساجد وجود ندارد.
وي خاطرنشان كرد: نقطه مركزي اصل انقلاب از مساجد آغاز شده و امام خميني (ره) اين تعبير را به كار مي‌بردند كه مساجد سنگر ماست و بهترين سنگري است كه توانستيم دشمن را از پا درآوريم.
استاد حوزه علميه قم با بيان اينكه مسجد نقش فراواني دارد، گفت: مسجد را كساني مي‌توانند درست كنند كه ايمان به خدا داشته و كانون فرهنگي در اين حوزه يك نوع پرورشگاه ديني براي جوانان است.
آيت‌الله علوي گرگاني خاطرنشان كرد: جواني كه با مسجد در ارتباط است با جوانان ديگر تفاوت دارد و مردم نيز انتظاراتي دارند و اين انتظار شايسته‌اي است و از جواني كه در مسجد پرورش يافته و در دانشگاه عيني امام و ائمه معصومان (ع) تربيت شده، انتظار بيشتري وجود دارد.
استاد حوزه علميه قم بيان اينكه راه ورود در دل جوانان بايد در تشكيلات كانون‌هاي فرهنگي هنري ايجاد شود، اذعان كرد: خداوند با لطايف زيبايي القاب خود را بيان مي‌كند و چشم و گوش زماني كارساز خواهد بود كه چشم و گوش دل باشد.
آيت‌الله علوي گرگاني تصريح كرد: كانون‌هاي فرهنگي و هنري يكي از مكان‌هاي مناسب است تا جوانان و نوجوانان را هدايت كنيم و دل آنها را با ايمان به خدا، ائمه اطها ر(ع) و مسائلي كه امروز در كشور وجود دارد، روشن كنيم.
وي با تاكيد بر دشمن‌شناسي بيان داشت: جوانان بايد دشمن را بشناسند و امروز يكي از مشكلات جامعه ما اين است كه اكثر نسل جوان ما دشمن را نشناخته است و به نقل از يكي از كارشناسان امروز جوان مرض‌هاي جامعه را نمي‌شناسد و از سالم بودن و ناسالم بودن افراد آگاه نيست.
استاد حوزه علميه قم با طرح اين سؤال كه چه فردي مسئوليت اين امور را بر عهده دارد، بيان كرد: در شوراي عالي فرهنگي و هنري بايد اين موضوعات روشن شود و بايد در مساجد اين فعاليت‌ها صورت گيرد.
آيت‌الله علوي گرگاني با ابراز رضايت از تصميم تاسيس ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد بيان داشت: اين موضوع از بركات حسن فكر رهبر بزرگوار است كه آثار و بركات آن در بسياري از مكان‌ها نمايان است.
وي در پايان گفت: اميدواريم در اين مركز حساس بتوانيم بيشتر خدمت كرده و نواقص را بر‌طرف كنيم تا سبب خوشنودي امام زمان (عج) شويم.تعداد بازديد:714 آخرين تغييرات:89/12/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر