پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حمايت بانك‌ها از صنعت بيشتر شود

حمايت بانك‌ها از صنعت بيشتر شود

خبرگزاري فارس: استاندار مازندران گفت: حمايت بانك‌هاي دولتي و خصوصي از بخش صنعت برجسته‌ و بيشتر شود. 

 


به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، سيدعلي‌اكبر طاهايي ظهر امروز در نخستين همايش تقدير و تجليل از خادمان صنعت مازندران بيان داشت: حمايت بانك‌هاي دولتي و خصوصي از بخش صنعت برجسته‌تر شود.
وي گفت: حمايت از توليد در دو دهه اخير با چالش مواجه بوده كه اين چالش در سفر نخست دولت به استان مازندران برطرف شد.
طاهايي اظهار داشت: 37 شهرك و ناحيه صنعتي در استان وجود دارد كه مجموع اين عرصه‌ها كمتر از سه درصد عرصه‌هاي زراعي استان است.
وي با اعلام اينكه مازندران داراي 500 هزار هكتار عرصه است، بيان داشت: حدود 200 هزار هكتار از اراضي مازندران زير كشت برنج، گندم و جو رفته است و اين در حالي است كه شهرك‌هاي صنعتي كمتر از يك هزار و 500 هكتار را به خود اختصاص داده است.
طاهايي حمايت از صنايع نوين و طرح‌هاي جديد، اكتشاف سراسري معادن، استاندارد سازي تمام كالاهاي توليدي و وارداتي و تقويت زيرساخت‌ها در شهرك‌ها و نواحي را از جمله مواردي عنوان كرد كه در برنامه پنجم به آن اهتمام ويژه‌اي مي‌شود.
نماينده عالي دولت در مازندران ادامه داد: رشد 6 /11 درصدي در حوزه صنعت در فرآيند پنج ساله مازندران قرار گرفت.
طاهايي تصريح كرد: حمايت از سرمايه‌گذار از مسائلي است كه در نظام مقدس جمهوري اسلامي مورد توجه بوده است و پيام رهبر انقلاب (همت مضاعف، كار مضاعف) بر اين اصل بوده است.
وي با اشاره به اينكه عمليات در بندر اميرآباد از مرز 2 ميليون تن عبور كرده است، گفت: عمليات در بندر اميرآباد بايد تا 5 ميليون تن افزايش پيدا كند.
طاهايي با بيان اينكه بندر اميرآباد محصول نظام مقدس جمهوري اسلامي است، ادامه داد: در بندر نوشهر به دنبال توسعه هستيم.
وي اظهار داشت: حمايت‌هايي در بخش صنعت و معدن تاكنون انجام شده است و در حال حركت هستيم.
استاندار مازندران بانك‌ها و صنعت توليد را يك جريان به هم پيوسته عنوان كرد و گفت: هر بنگاهي كه از بانكي براي توليد تسهيلات دريافت مي‌كند بايد به صورت مداوم با هم فعاليت داشته باشند.
وي با اعلام اينكه بايد حمايت‌هاي بانك‌هاي دولتي و خصوصي در بخش صنعت و معدن را برجسته‌تر ببينيم، گفت: اين تعامل موجب توسعه سرمايه‌گذاري و توليد مي‌شود.
نماينده عالي دولت در استان مازندران با اشاره به اينكه براي واحدهايي كه 10 تا 90 درصد آنها بيكار هستند يك هزار و 500 ميليارد تومان منابع مالي نياز است، بيان داشت: با راه‌اندازي اين واحدها 80 هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌شود.
وي تصريح كرد: صادرات در استان رشد مناسبي داشته و اين صادرات هنوز در تراز استان نيست.
طاهايي در پايان گفت: تعامل و همدلي صنايع و معادن و حمل و نقل نگذاشته است تا پس از اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها آسيبي در اين بخش وارد شود.

تعداد بازديد:973 آخرين تغييرات:89/12/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر