چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

تحقق هنر ديني در گرو حضور طلاب است

تحقق هنر ديني در گرو حضور طلاب است

خبرگزاري فارس: مدير اجرايي دبيرخانه دائمي جشنواره هنرهاي آسماني با اشاره به حضور طلاب در عرصه هنر گفت: هنر ديني در گرو حضور طلاب محقق مي‌شود.


 


وحيد فرجي پيش از ظهر امروز در حاشيه مراسم افتتاحيه جشنواره هنرهاي آسماني و نمايشگاه هنرهاي تجسمي جشنواره كه در تالار شهيد مطهري برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به ميزان پيشرفت سومين جشنواره هنرهاي آسماني نسبت به جشنواره‌هاي پيشين اظهار داشت: سومين جشنواره از نظر كيفي پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته كه با توجه به حمايت‌هاي صورت گرفته كيفيت به ميزان فراواني افزايش پيدا كرده است.
وي خاطرنشان كرد: طلاب با ورود به عرصه هنر بين آموزه‌هاي ديني و معرفتي و هنر ارتباط برقرار مي‌كنند.
مدير اجرايي سومين جشنواره هنرهاي آسماني تصريح كرد: هنر ديني با حضور طلاب محقق مي‌شود كه اكنون بيشتر روحانيون اثرات خود را در قالب شعر، داستان و هنرهاي تجسمي ارائه كرده‌اند.
فرجي با اشاره به اهميت معماري اسلامي گفت: معماري اسلامي به ويژه براي شهر قم از اهميت فراواني برخوردار است طلاب در اين زمينه نيز مي‌توانند تاثيرگذار باشند.
وي با اشاره به دبيرخانه دائمي جشنواره هنرهاي آسماني اظهار داشت: اين دبيرخانه در طول سال دوره‌هاي آموزشي و نشست‌هاي تخصصي را در قم و استان‌هاي فعال در زمينه شركت در جشنواره برگزار مي‌كند.
رئيس حوزه هنري استان قم خاطرنشان كرد: شش نشست هنرهاي تجسمي، پژوهش، ادبيات و هنرهاي نمايشي كه در اين جشنواره برگزار مي‌شود، حاصل نشست‌هاي برگزار شده در طول سال است.

تعداد بازديد:709 آخرين تغييرات:89/12/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر