پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

این قورباغه قور قور نمی کند

fiogf49gjkf0d

اين قورباغه قور قور نمي کند

قورباغه ماهي ، با نام علمي ( Antennariidae ) يکي از اکتشافات جديد دانشمندان است.

اين قورباغه قور قور نمي کند

 

قورباغه ماهي ، با نام علمي ( Antennariidae ) يکي از اکتشافات جديد دانشمندان است. اين ماهي در آبهاي جزيره آمبون در شرق اندونزي کشف شده است.
اين قورباغه قور قور نمي کند
اين قورباغه قور قور نمي کند
ماهي هاي شگفت انگيزي  که به قورباغه ها شباهت زيادي دارند. طول بدن آن ها از ۳ تا ۴۰ سانتي متر است. شکل بدن آن ها کروي است و باله هاي پامانندي دارند که با آن ها مي توانند از صخره ها، سنگ ها و تپه هاي مرجاني بالا بروند.
رنگ بدن اين ماهي ها گوناگون است. هم چنين، مي توانند رنگ خود را تغيير دهند و به رنگ مکاني که بر روي آن قرار گرفته اند در بيايند.
اين قورباغه قور قور نمي کند
اين قورباغه قور قور نمي کند
به همين دليل، بيش تر قورباغه ماهي ها از جايي که بر آن قرار گرفته اند شناسايي نمي شوند. بنابراين، نه تنها از ديد شکارچيان خود، بلکه گاهي از ديد ماهي شناسان نيز پنهان مي مانند.
با اينکه اين ماهي ها مي توانند به وسيله ي بال هايشان شنا کنند، اما بيشتر راه مي روند و مي خزند و بر روي گياهان معلق ثابت مي مانند. بيشتر مواقع به صورت قسمتي از يک سنگ و يا تکه اي گياه به نظر مي رسند. هنگام بروز خطر به جاي فرار مدتي بدون حرکت و ساکن در نقطه اي مي نشينند.
اين قورباغه قور قور نمي کند
اين قورباغه قور قور نمي کند
قورباغه ماهي ها معمولا شب ها به صيد طعمه رفته و داراي دهاني بزرگ و اشتهاي زيادي هستند. گاهي ممکن است ماهي هاي هم قد خود را در معده گشاد شونده ي خود جاي دهند. براي صيد طعمه به آرامي در گوشه اي منتظر مانده و از خاصيت استتار خود استفاده مي کنند. اين ماهي براي شکار خود طعمه مي گذارد به صورتي که براي جذب طعمه در محدوده ي صيد آن، يکي از شعاع هاي باله ي پشتي خود را به صورت قلاب ماهي گيري در مي آورد که در انتهاي آن زائده اي به شکل طعمه قرار دارد. اگر ماهي جذب طعمه شده و به آن نزديک شود، قورباغه ماهي با يک حرکت سريع آن را صيد مي نمايد.
ترجمه: مهديه زمردکار
بخش کودک و نوجوان

 
*مطالب مرتبط 
تعداد بازديد:1100 آخرين تغييرات:89/12/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر