چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/قرآن

قرآن خودمانی

قرآن خودماني

 

 

شرحي از قرآن به زبان محاوره‌اي از سوي مؤسسه قرآني «تفسير جوان» تا پايان سال جاري منتشر مي‌شود.
 
«محمد بيستوني»، رئيس مؤسسه قرآني «تفسير جوان»، با بيان اين مطلب گفت:  اثر جديد ما که پس از يکسال مطالعه و تحقيق به تازگي براي انتشار آماده شده، اثري است، تحت عنوان «قرآن خودماني».
 
وي ادامه داد: در اين کتاب 120 آيه برگزيده و کاربردي از قرآن کريم انتخاب شده‌اند، سبک کار به‌ اين شکل است که ابتدا متن عربي آيه، سپس ترجمه‌اي ساده و روان از قرآن کريم ذکر شده است، در انتها نيز شرحي 6 سطري از قرآن به زبان محاوره‌اي و عاميانه آورده شده است.
 
اين نويسنده قرآني تصريح کرد: چون جوانان و مردم عادي نمي‌توانند شرح آيات را به صورت جدي و سبکي که در تفاسير قرآن کريم معمول است، استفاده کنند، ما براي نخستين‌بار ضمن اينکه آيه و ترجمه آن را نوشته‌ايم، شرحي به زبان محاوره‌اي روزانه از قرآن بر آن افزوده‌ايم بدون اينکه ادبيات رسمي، جدي و پيچيده جاري را داشته باشد.
 
بيستوني با بيان اين مطلب که اين شرح براي گروه‌هاي سني نوجوان و جوان مي‌تواند به راحتي مفهوم آيه را منتقل کند، گفت: در گزينش آيات تلاش شده آياتي کاربردي انتخاب شوند، آياتي درباره موضوعاتي هم‌چون مشورت کردن، مسخره نکردن ديگران، نماز خواندن با توجه به محتوا و با حضور قلب، احترام به پدر و مادر، کم‌فروشي نکردن، و مصاديق آن، خود‌کنترل بودن، خود‌سازي و ساير بحث‌هاي اخلاقي و اعتقادي که براي عموم مردم کاربرد دارد.
 
وي در پايان گفت: اميدواريم ارائه مفاهيم قرآني در قالب‌هاي ساده و متنوع بتوانند راهي تازه براي حرکت جوانان ما به سمت انس بيشتر با قرآن باشد.
«قرآن خودماني» شرح آيات قرآن به زبان محاوره از سوي مؤسسه تفسير جوان تا پايان سال جاري منتشر مي‌شود. 
تعداد بازديد:1539 آخرين تغييرات:89/12/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر