سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

اسبی با موهای افشان

fiogf49gjkf0d

اسبي با موهاي افشان

نقاشي امروز ما يك اسب كارتوني است كه با استفاده از چند تكنيك ساده كشيدن اين نقاشي ساده مي شود.
نقاشي امروز ما يك اسب كارتوني است كه با استفاده از چند تكنيك ساده كشيدن اين نقاشي ساده مي شود. در عين حال كه مي خواهيم تمام پيچ و تاب هاي بدن اسبمان را بكشيم. مثل هميشه مي گويم كه بايد تمرين بسيار داشته باشيد تا بتوانيد از پس نقاشي هاي پيچيده نيز بربياييد.
تكرار تمرين ها به شما كمك مي كند تا كشيدن نقاشي برايتان آسان شود.
طبق معمول هميشه با يك پيش طرح كارمان را شروع مي كنيم. ابتدا دو دايره همانند تصوير زير مي كشيم كه اين دايره ها براي انحنا و خميدگي هاي ران اسب مي باشد. يك مستطيل افقي نيز براي مشخص كردن بدن او مي كشيم.
دو مستطيل عمودي با اضلاع بلند نيز به عنوان پاهاي اسبمان در نظر مي گيريم.
كشيدن اين پيش طرح بسيار مهم مي باشد تا بدن اسبي كه نقاشي مي كنيم درست از آب در بيايد. از دو مثلث ديگر كمك مي گيريم يكي براي گردن و يكي براي دم اسب.
به طرح كلي صورت اسبمان خوب دقت كنيد. در آن از يك دايره براي سر، يك مستطيل براي پوزه و يك مثلث كوچك براي گوش ها استفاده كرده ام.
اين كار به شما كمك مي كند تا به راحتي طرح اصلي را بكشيد.
كشيدن اسب به خطوط منحني و بسيار نرمي نياز دارد. پس قبل از كشيدن طرح اصلي، كمي با مدادتان روي صفحه اي جدا شروع به كشيدن خطوط نرم و منحني كنيد. بگذاريد مچ دستتان آزادانه حركت كند و خطوط مورد علاقه اش را بكشد.
بعد از اين كه كمي تمرين كرديد، بر اساس پيش طرحمان كار را شروع مي كنيم. هميشه از صورت شروع مي كنيم تا شخصيت نقاشي ما معلوم شود. مي بينيد چقدر خطوط ظريف و نرم كشيده شده است؟
ماهيچه هاي اسب بسيار قوي است و بيشتر آن ها به اين صورت معلوم مي باشد.  خطوط ظريف گردن و صورت را همانند تصوير زير بكشيد. و گوش او را كه بخشي از آن معلوم است كامل كنيد.
براي يال يا موهايي كه روي گردن و سر او قرار دارد نيز جايي تعيين كنيد تا در مرحله ي آخر جزئياتش را بكشيد.
مابقي بدن اسب را با دقت همانند تصوير بكشيد و مواظب ماهيچه ها پستي و بلندي هاي بدن او باشيد تا درست اسبتان را بكشيد.
دم او را نيز به راحتي با دو خط منحني بكشيد.
اما در اين مرحله ما چهار دايره ي كوچك به پاهاي اسبمان اضافه كرديم.اين دواير به عنوان مفصل هاي پاي اسب در نظر گرفته شده است.
كشيدن پاهاي اسب به تمرين و دقت بيشتري نياز دارد. ابتدا پاهايي كه جلو هستند و قسمت بيشتري از آن ها معلوم مي باشد را بكشيد. ران پاي عقبي او را ببينيد كه تا كجا بالا آمده است، اما پاي جلو اين حالت را ندارد. اما در كل پاهاي اسب از سه قسمت تشكيل شده است. و داراي دو مفصل مياني مي باشد. دايره هاي كوچكي كه كشيديم در اينجا به كمك ما مي آيند تا به راحتي مفصل هاي پاي اسب را بكشيم. حواستان به سم اسب باشد. زيرا سم اسب به سمت جلو تمايل پيدا مي كند و از حالت عمودي تغيير جهت مي يابد. به ابن نكته خوب توجه كنبد تا نقاشي شما زيباتر شود.
بعد از اينكه دو پاهاي روبرو را كامل كرديد، پاهاي پشتي را كه كمتر معلوم است بكشيد. كافي است همان پا ها را تكرار كنيد، اما به طور خلاصه تر. زيرا كه تمام آن مشخص نمي باشد.
مي توانيد جزئيات بيشتري به آن اضافه كنيد. و اسبتان را زيباتر بكشيد. خطوط پيش طرح را پاك كنيد تا بتوانيد اسب قشنگتان را رنگ كنيد.
اسب ها معمولا در رنگ هاي متنوعي نيستند و بيشتر از رنگ سفيد به سمت قهوه اي و مشكي مي روند. به اين معني كه  ممكن است اسبي در رنگ هاي قهوه اي كم رنگ تر يا پر رنگ تر شود. و يا سفيد و مشكي باشد.
پس مي توانيد در رنگ هايي كه ذكر شد، اسبتان را مطابق با سليقه ي خودتان رنگ كنيد.
مي توانيد با كشيدن تعدادي از اين اسب ها، يك گله اسب بكشيد و يك اثر زيباي ديگر از خود بيافرينيد.
 مهديه زمردكار
بخش كودك و نوجوان

 
*مطالب مرتبط 
تعداد بازديد:4263 آخرين تغييرات:89/12/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر