چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

جرج ميچل اواخر هفته به رام‌الله سفر مي‌كند

جرج ميچل اواخر هفته به رام‌الله سفر مي‌كند

خبرگزاري فارس: فرستاده ويژه آمريكا به خاورميانه اواخر هفته جاري با هدف بررسي امكان ازسرگيري مذاكرات سازش به رام‌الله سفر مي‌كند.


 

 

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فلسطيني "سما "، "جرج ميچل " در حالي قصد دارد اواخر هفته به رام‌الله سفر كند كه سه كشور انگليس، فرانسه و آلمان در تلاش هستند تا مذاكرات سازش بين فلسطينيان و رژيم صهيونيستي ازسرگرفته شود.

مسئولان فلسطيني گفته‌اند كه هدف از سفر ميچل به رام‌الله بررسي امكان ازسرگيري مذاكرات سازش است اما تحقق اين امر پيش از توقف كامل شهرك‌سازي را بعيد دانستند.

يك مسئول بلندپايه فلسطيني نيز گفت كه هدف واقعي از سفر ميچل پر كردن خلأ به منظور جلوگيري از نفوذ ديگر قدرت‌ها در سايه ناكامي دولت آمريكا براي وادار كردن اسرائيل به توقف شهرك‌سازي است.

وي به تلاش‌هاي اروپايي از جمله تلاش سه كشور انگليس، فرانسه و آلمان براي پر كردن اين خلأ و بازگشت به مذاكرات اشاره كرد.

در همين راستا جمعه گذشته كنسول‌هاي اين سه كشور اروپايي به ديدار "محمود عباس " رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين به رام‌الله رفتند و با وي موانع بر سر راه روند سازش را بررسي كردند.

اين سه كشور اخيرا پس از رأي‌گيري در مورد محكوميت شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي در شوراي امنيت، با صدور بيانيه‌اي خواستار بازگشت به مذاكرات بر اساس تشكيل دولت مستقل فلسطين در مرزهاي سال 1967 و تبادل توافقي زمين شدند.


تعداد بازديد:773 آخرين تغييرات:89/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر