پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

950 هزار نفر جمعيت كشور افزايش يافته است

950 هزار نفر جمعيت كشور افزايش يافته است

خبرگزاري فارس: رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: 950 هزار نفر جمعيت كشور نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمد اسلامي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار مرگ و مير مادران درباروري ناخواسته در سال 68 حدود 37.5 درصد بوده كه در پايان سال 84 به 18.6 درصد كاهش يافته است.
رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ادامه داد: مقدار فرزند‌آوري در 7 سال گذشته و همچنين به دنبال آن افزايش 950 هزار نفر جمعيت كشور نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
وي افزود: در سال 87 ميزان فرزندآوري يك ميليون و 290 هزار تولد بوده كه اين مقدار در سال 88 به يك ميليون و 348 هزار تولد رسيده و ميزان تولد را در هر ساعت به 154 تولد رسانده است.

*66 درصد افراد در اوايل ازدواج از روش‌هاي جلوگيري از بارداري استفاده نمي‌كنند
وي بيان داشت: 66 درصد افراد در اوايل ازدواج از هيچ كدام از روش‌هاي جلوگيري از بارداري استفاده نمي‌كنند.
رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: سنين باروري نبايد زير 18 سال و بالاي 35 سال باشد زيرا خطراتي جدي براي مادر و فرزند به دنبال دارد.
وي ادامه داد: شاخص‌هاي سلامت در كشور ما مخصوصا سلامت مادر و كودك در حال پيشرفت است كه آمار امسال به 24 مرگ در هر 100 هزار تولد زنده كودك رسيده است و ما براي كاهش همين مقدار اقداماتي را در جامعه تقويت كرديم.
اسلامي تاكيد كرد: اين اقدامات شامل زايمان توسط افراد دوره‌ ديده، كاهش باروري در سنين پايين و افزايش استفاده از امكانات براي جلوگيري از بارداري ناخواسته است.
رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي مشاوره و آموزش ازدواج در سراسر نقاط ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اين كارگاه‌ها با هدف آشنايي هرچه بيشتر جامعه از مسائل مربوط به ازدواج و رابطه زناشويي با محوريت زوج‌هاي جوان برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه تاكنون در بيش از 36 دانشگاه كشور اين كارگاه‌ها برگزار شده است، تصريح كرد: بحث تربيت مربي براي مشاوره قبل از ازدواج به زوج‌هاي جوان و ارائه بسته‌هاي خدمتي متفاوت به جامعه از جمله مهم‌ترين اهداف اين جلسات است.
رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بيان داشت: بسته‌هاي خدمتي وزارت بهداشت نيز در مباحثي مانند مسائل عاطفي، زناشويي، بهداشت باروري، بهداشت روان و تربيت مربي و مشاور ورود پيدا خواهند كرد.

تعداد بازديد:714 آخرين تغييرات:89/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر