دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آمريكا به اتباع خود در عربستان هشدار داد

آمريكا به اتباع خود در عربستان هشدار داد

خبرگزاري فارس: سفارت آمريكا در رياض طي بيانيه‌اي از اتباع خود در عربستان خواست از شركت در تظاهرات گسترده ضددولتي فرداي مردم اين كشور اجتناب كنند.


 


به گزارش فارس، به نقل از پايگاه خبري "حرمين "، سفارت آمريكا در عربستان با توجه به فراخوان گسترده جوانان سعودي براي برگزاري تظاهرات سراسري در اين كشور به شهروندان آمريكايي هشدار داد كه احتياط پيشه كنند و خود را از تجمعات اعتراض‌آميزي كه فردا در شهرهاي مختلف عربستان برگزار مي‌شود دور نگاه دارند.

در اين بيانيه از شهروندان آمريكايي خواسته شده است كه در حالت آماده‌باش باشند و از هر گونه نزديك شدن يا شركت در تظاهرات اعتراضي بزرگ يا تجمعاتي كه به هر دليلي در هر جايي شكل مي‌گيرد، خودداري كنند.

سفارت آمريكا در اين بيانيه هشدار داده است تظاهرات مسالمت‌آميزي كه انتظار مي‌رود فردا در عربستان برگزار شود مي‌تواند به درگيري و خشونت منجر شود.

وزارت كشور عربستان شنبه گذشته در بيانيه‌اي اعلام كرد كه با هرگونه تظاهراتي مقابله مي‌كند و نيروهاي امنيتي مجاز هستند به هر شيوه ممكن اعتراضات را سركوب كنند.

سفارت آمريكا به شهروندان خود توصيه كرده است اگر خود را نزديك به هر گونه تظاهراتي يافتيد به دستورات پليس گوش فرا داده و آن مكان را به سرعت ترك كنيد.

در اين بيانيه از شهروندان آمريكايي خواسته شده است تلفن‌هاي همراه خود و شماره تلفن‌هاي سفارت آمريكا در رياض يا كنسلوگري‌هاي در ظهران و جده را با خود داشته باشند تا در صورت مواجه شدن با تظاهرات با آنها در ميان گذارند.

مسئولان سعودي از سه‌شنبه گذشته با اعلام آماده باش، 25 هزار تن از نيروهاي امنيتي و ارتش را در شهرهايي كه فردا جمعه در روز خشم سعودي‌ها كه احتمال برگزاري تظاهرات در آن وجود دارد، مستقر كرده است.

همچنين اتاق عمليات ويژه‌اي از فرمانده‌هان دستگاه‌هاي امنيتي وزارت كشور براي كنترل تحولات و فرماندهي نيروها تشكيل شده است. وزارت كشور همچنين با صدور بيانيه‌اي تظاهرات را ممنوع و با تكيه بر فتواي علماي وهابي وابسته به دربار، مخالف شريعت اعلام كرده است.


تعداد بازديد:1108 آخرين تغييرات:89/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر