چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آمريكا و انگليس حامي اصلي اغتشاشات عراق هستند

آمريكا و انگليس حامي اصلي اغتشاشات عراق هستند

خبرگزاري فارس: يك عضو پارلمان عراق با بيان اينكه‌ آمريكا و انگليس حامي اصلي اغتشاشات داخلي در شهرهاي عراق هستند ، خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائي باسران اغتشاشگر شد.


 


"حسين علي عبود " عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در بغداد، سفارت آمريكا و انگليس را به‌ عنوان حاميان اصلي اغتشاشات اخير شهرهاي عراق معرفي كرد و خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائي با اغتشاشگران شد.

وي افزود: سفارت آمريكا و انگليس با همكاري برخي از جريانهاي داخلي سعي مي‌كنند اصلاحات و كارهاي زير بنايي دولت منتخب مالكي را با مشكل و چالش مواجه‌ كنند و مردم را نسبت به‌ دولت تحريك كنند.

عضو پارلمان عراق با بيان اينكه‌ اين گونه‌ تجمعات به‌ هيچ وجه‌ مانع پيشرفت كارهاي خدماتي دولت در زمينه‌هاي مختلف نخواهد شد ، تصريح كرد: اراده‌ دولت براي ارائه‌ خدمات و امكانات رفاهي و كاهش مشكلات مردم قوي است و با اين تجمعات پراكنده‌ اختلالي در آن ايجاد نخواهد شد.

عبود‌ در پايان از دستگاهاي قضايي خواست ضمن برخورد قاطع با اغتشاشگران با سران تحريك كننده‌ مردم نيز به‌ شدت برخورد كند.

امروز جمعه‌‌ درگيريهاي پراكنده‌اي ميان نيروهاي پليس و تظاهر كنندگان در بغداد و برخي از استان‌هاي عراق گزارش شده‌ است.

گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در بغداد حاكي از آن است كه‌ ظهر امروز ده‌ها تن از آشوب‌طلبان‌ كه‌ هدف آنها ايجاد ناامني در عراق است با تجمع در ميدان التحرير شهر بغداد، شعارهاي اعتراض آميز عليه‌ دولت منتخب نوري المالكي سر دادند.

بلافاصله‌ پس از اين نا آرامي‌ها ، اداره‌ پليس و نيرهاي امنيتي بغداد نيز به‌ منظور جلوگيري از هرج و مرج و ناآرامي‌هاي احتمالي‌ ، قانون منع مقررات رفت‌وآمد را در بسياري از نقاط پايتخت عراق وضع كرد.

برخي از تحليلگران سياسي معتقدند كه اين اقدامات با هدف ايجاد ناامني در عراق و تدام حضور در اين كشور، آن هم در آستانه خروج نيروهاي آمريكايي در سال 2011 از عراق صورت مي‌گيرد.

تعداد بازديد:1006 آخرين تغييرات:89/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر