سه شنبه 30 آبان 1396 - 2 ربيع الاول 1439 - 21 نوامبر 2017
صفحه اصلي/ايران و جهان

برقراري قانون منع تردد در بغداد

برقراري قانون منع تردد در بغداد

خبرگزاري فارس: اداره‌ پليس و نيرهاي امنيتي بغداد به‌ منظور جلوگيري از هرج و مرج و ناآرامي‌هاي احتمالي‌ ، قانون منع مقرارات رفت‌وآمد را در بسياري از نقاط پايتخت عراق وضع كرد.


 


به ‌گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در بغداد ، لحظاتي پيش به‌ منظور جلوگيري از هرج و مرج و نا آرامي ، اداره‌ پليس و نيروهاي امنيتي بغداد ، منع مقرارت رفت و آمد را در بسياري از نقاط پايتخت عراق اجرا كردند.

خبرنگار خبرگزاري فارس در ميدان التحرير بغداد گزارش داد كه‌ هم اكنون ده‌ها تن از اغتشاشگران كه‌ با هدف ايجاد ناامني و اغتشاش در ميدان التحرير اين شهر تجمع كرده‌ بودند ، توسط نيروهاي ضد شورش براي جلوگيري از درگيريهاي احتمالي‌ محاصره‌ شده‌اند.

اين نيروها همچنين با تظاهرات كنندگاني كه‌ قصد ايجاد آشوب و هرج و مرج را داشته‌اند برخورد و تعدادي از آنها را دستگير كرد.

در راستاي شبيه سازي اعتراضات مردمي منطقه در عراق براي ناكارآمدن كردن دولت مالكي ، چندي پيش يك خبرگزاري عراقي از توطئه فهرست العراقيه، آمريكا، انگليس و عربستان براي سرنگون كردن دولت "مالكي " پرده برداشت.

برخي از تحليلگران سياسي معتقدند كه اين اقدامات با هدف ايجاد ناامني در عراق و تدام حضور در اين كشور، آن هم در آستانه خروج نيروهاي آمريكايي در سال 2011 از عراق صورت مي‌گيرد.


تعداد بازديد:548 آخرين تغييرات:89/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر