پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

علماي شيعه هيچگاه به دنبال مقام نبوده‌اند

علماي شيعه هيچگاه به دنبال مقام نبوده‌اند

خبرگزاري فارس: امام جمعه طبس گفت: علما و روحانيت شيعه هيچگاه به دنبال پست و مقام نبوده‌اند كه اقدام اخير مجلس خبرگان رهبري نيز مؤيد اين موضوع است.


 

 


به گزارش خبرگزاري فارس از طبس، حجت‌الاسلام سيد ابراهيم مهاجريان در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه به انتخابات اخير هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري اشاره كرد و اظهار داشت: روحانيت شيعه در عمر 1400 ساله خود سندهاي افتخار زيادي دارند كه اقدام اخير مجلس خبرگان رهبري نيز سند زرين ديگري بود كه در تاريخ علما، مراجع و بزرگان شيعه ثبت شد.
وي ادامه داد: انتخابات هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري در فضايي سرشار از معنويت، محبت و صداقت برگزار شد كه داراي درس‌ها و پيام‌هاي زيادي است.
خطيب جمعه طبس خاطرنشان كرد: برخي تصور مي‌كنند كه علماي شيعه به دنبال رياست، پست، مقام و كرسي هستند در حالي كه روحانيت و علماي شيعه هيچگاه به دنبال پست و مقام نبوده‌اند و اگر مسئوليتي را قبول مي‌كنند بر اساس انجام وظيفه و اداي تكليف شرعي است.
وي عنوان كرد: با اينكه دشمنان از هفته‌ها قبل زمينه‌سازي مي‌كردند تا شايد بتوانند در انتخابات مجلس خبرگان رهبري، بين علما رقابت غيرسالم ايجاد كنند و حتي متاسفانه در داخل كشور هم برخي روزنامه‌ها، سايت‌هاي اينترنتي و تحليل‌گران مريض به آن دامن مي‌زدند، اما 84 مجتهد مجلس خبرگان كه منتخب مردم هستند، كانديد شدن را به يكديگر تعارف مي‌كردند و در فضايي مملو از محبت اين انتخابات را برگزار كردند كه لازم است در تمام انتخابات افرادي كه كانديد مي‌شوند از اين رفتار علما درس بگيرند و به دنبال رقابت‌هاي ناسالم و تحقير كردن يكديگر نباشد.
امام جمعه طبس با بيان اينكه متاسفانه در هفته‌هاي اخير عده‌اي به برخي از استوانه‌هاي انقلاب جسارت كردند و حتي در برخي از نمازهاي جمعه شعارهاي ناشايست و حساب‌نشده‌اي داده شد، خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري همواره و از جمله در ديدار با اعضاي مجلس خبرگان رهبري ضمن تقدير از مساعي آيت‌الله هاشمي‌ رفسنجاني، بر جلوگيري از هتك حرمت‌ها و اهانت‌ها تاكيد كردند.
وي افزود: برخي از جوانان پاك، به دليل كم‌تجربه‌گي و احساسات زياد، گاهي تحت تاثير قرار گرفته و دست به انجام برخي اقدامات و حرف‌هاي ناشايست مي‌زنند كه لازم است اين اقدامات كنترل شود.
مهاجريان بيان داشت: خبرگان رهبري با اقدام اخير خود توطئه دشمنان را به خوبي خنثي كرده و بر اساس رأي خود حضرت آيت‌الله مهدوي ‌كني كه انساني مخلص و داراي سوابق انقلابي بوده و هيچگاه به دنبال رياست نبوده‌اند را به عنوان رئيس اين مجلس برگزيدند.
وي در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه ايام ولادت با سعادت حضرت امام عسكري (ع) را تبريك گفت و يادآور شد: امام عسكري (ع) در سال 232 هجري قمري در شهر سامرا به دنيا آمد و تنها 28 سال عمر كردند.
خطيب جمعه طبس اضافه كرد: وقتي امروز مشاهده مي‌كنيم كه دشمنان و معاندان پس از 1400 سال، گنبد و حرم مطهر امام عسكري (ع) را تخريب مي‌كنند، تصور كنيد در زمان زندگي ايشان و با وجود نازنين خود امام عسكري (ع) چه مي‌كردند.
وي اظهار داشت: اكنون حرم مطهر امامان هادي و عسكري (ع) مورد بازسازي قرار گرفته و اين بازسازي و توسعه حرم‌ها در اختيار ايراني‌هاست كه ساخت ايوان قبله حرم عسكريين را مردم طبس بر عهده گرفته‌اند كه اين يك افتخار است و بهتر است كه در ايام ولادت امام عسكري (ع) طبسي‌ها بيش از پيش نسبت به مساعدت براي ساخت اين ايوان اقدام كنند.

تعداد بازديد:937 آخرين تغييرات:89/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر