یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

حضرت علي (ع) از عالمان راستين كتاب است

حضرت علي (ع) از عالمان راستين كتاب است

خبرگزاري فارس: يك انديشمند هندي با بيان اينكه امام علي (ع) كتاب را از جان خود عزيزتر و گرامي‌تر مي‌دانست، تصريح كرد: حضرت علي (ع) از عالمان راستين كتاب است.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمين سيد‌حسن عباسي پنجشنبه شب در كنگره بين‌المللي آيت‌الله مرعشي نجفي كه در مجمع جهاني علوم اهل‌بيت (ع) برگزار شد، با بيان اينكه همبستگي كتاب و انسان از روز ازل تا به امروز توام بوده است، تصريح كرد: لوح و قلم به‌دست قدرت الهي براي آفرينش كتاب محوريت داشته و همواره سلسله وزين حضرات انبياء از آدم تا خاتم حول و حوش همين محور رسالت سنگين خود را به دوش كشيده‌اند.
وي افزود: انبياء بر اساس همين محور رسالت سنگين خود را به مردم ابلاغ كرده‌اند تا جايي كه وارثين انبياء و جانشين آنها طاهرين آنان حامل كتاب بودند.
حجت‌الاسلام عباسي گفت: حتي همسر رسول (ص) گرامي‌ اسلام و حضرت علي (ع) نيز عالمان راستين كتاب بودند و كتاب را از جان خود عزيز‌تر و گرامي‌تر مي‌دانستند.
وي خاطرنشان كرد: اين وارثين بر اين عالم‌كتاب بودن افتخار مي‌كردند و بايد دانست كه آل‌ابراهيم به خاطر علم كتاب بر عالمين برتري داشته‌اند.
اين انديشمند هندي تصريح كرد: مي‌توان گفت كه همه كس درك توانايي كتاب را ندارد، بلكه همه كساني كه عارف و رسول خدا و اوليا او هستند به اين سعادت دست پيدا مي‌كنند.
وي افزود: كسي كه به اين سعادت دست پيدا كند ديگران را هم از لذ‌ت آن بهره‌مند مي‌كند و بدون ترديد مراجع، مجتهدين و علماي تشيع يكي از مصداق بارز آن هستند.
اين انديشمند هندي بيان داشت: علما و مجتهدين شيعي زحمات فرواني را براي نشر معارف اهل‌بيت (ع) كشيده‌اند و اهتمام جدي را در اين مورد از جانب خود كرده‌اند كه در تاريخ اسم و كارنامه آنها زنده مانده و براي نسل امروز اسوه و مثال شده است.تعداد بازديد:988 آخرين تغييرات:89/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر