پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 25 آپريل 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

ثروتمند شدن با صلوات

ثروتمند شدن با صلوات

در ميان بنى اسراييل، شخصى كشته شد كه قاتل او معلوم نبود، خداوند وحى فرستاد كه گاوى را با صفات مخصوصى كشته، يكى از اعضاى او را بر بدن مقتول بزنند تا او خبر از قاتل خود دهد.

 

در ميان بنى اسراييل، شخصى كشته شد كه قاتل او معلوم نبود، خداوند وحى فرستاد كه گاوى را با صفات مخصوصى كشته، يكى از اعضاى او را بر بدن مقتول بزنند تا او خبر از قاتل خود دهد. آن گاو نزد جوانى از بنى اسراييل بود كه خداوند به اين جوان عنايت كرد و صلوات را به او تعليم داده بود.
آن جوان در خواب ديد كه به او امر شد كه گاوش را نفروشد، مگر به امر مادرش . آن جوان از خواب برخاست، بنى اسراييل نزد او آمدند تا گاو را از او بخرند، مادر جوان گفت: بايد پوست اين گاو را پر از طلا كنيد تا آن را به شما بفروشيم . آنها راضى شده، گاو را خريدند، سپس او را كشته و يكى از عضوهاى بدنش را بر پيكره مرده زدند. آن مرده زنده شد و خبر داد كه قاتل او پسر عمويش است .
بنى اسراييل گفتند: نمى‌دانيم كه كدام عجيب‌تر است: زنده شدن اين جوان يا ثروتمند شدن اين مرد.
خداوند به حضرت موسى (عليه السلام) وحى كرد كه: به بنى اسراييل بگو كه اگر مى‌خواهند زندگى دنيايى آنها نيكو گردد و در آخرت نيز بهشت نصيب آنها گردد، ذكرى را بگويند كه اين جوان بدان تمسك جست و آن صلوات بر محمد و آل محمد عليهم السلام مى‌باشد.
آن جوان به موسى (عليه السلام) گفت: من چگونه اين اموال را از شر حسودانم و دشمنانم حفظ نمايم؟
موسى گفت: بر اموالت صلوات بر محمد و اهل بيت طاهرينش بفرست تا خداوند ضرر هر دشمن و حسودى را از تو دفع نمايد.
بنى اسراييل نزد موسى آمدند و گفتند: ما همه اموال خود را به اين جوان بخشيديم، دعايى كن كه خداوند نيز به ما روزى گسترده عنايت فرمايد.
موسى گفت: شما نيز به انوار مقدس اهل بيت توسل جوييد و بر محمد و اهل بيت او صلوات بفرستيد. آنها نيز چنين كردند، سپس حق تعالى وحى فرستاد به موسى (عليه السلام) كه: در فلان خرابه هزاران دينار طلا وجود دارد، آن را ميان خود قسمت نماييد.
اين فراوانى مال، به سبب بركت صلوات بر محمد و اهل بيت او حاصل شد.
 
منبع:
آثار و بركات صلوات در دنيا، برزخ و قيامت، عباس عزيزى . 
تعداد بازديد:1303 آخرين تغييرات:89/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر