دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

پيوستن 4 وزير دفاع و سرتيپ ارتش يمن به انقلابيون

پيوستن 4 وزير دفاع  و سرتيپ ارتش يمن به  انقلابيون

خبرگزاري فارس: علاوه بر پيوستن وزير دفاع سابق صنعا به تظاهرات كنندگان، امروز سه تن از افسران ارتش از جمله دو سرتيپ به صف انقلابيون يمن پيوستند.


 


به گزارش مانيتورينگ فارس، خبرنگار الجزيره در صنعاء با بيان اينكه دانش آموزان به تظاهرات كنندگان يمني پيوسته و سرنگوني رژيم علي عبدالله صالح را فرياد مي‌زنند، از زخمي شدن دو تن از دانش آموزان تظاهرات كننده در "عدن " خبر داد و افزود: در جريان تيراندازي نيروهاي امنيتي براي متفرق ساختن تظاهرات‌كنندگان در عدن دو دانش آموز مجروح شدند.

بنا براين گزارش، يك دانش آموز ديگر در منطقه "المكلا " در جنوب شرق اين كشور در اثر اصابت گلوله‌هاي جنگي پليس يمن جان باخته و هم اكنون تحصن‌كنندگان ميدان التغيير با وجود محاصره از سوي نيروهاي امنيتي به نصب چادر و خيمه در وسط خيابان‌هاي اطراف ميدان مذكور مبادرت كرده و برخي ديگر به منظور فلج كردن رفت و آمد خودروهاي دولتي خيمه‌هاي خود را در وسط بزرگراه‌ها نصب كرده‌اند.

بنا براين گزارش،‌ تظاهرات‌كنندگان و فعالان حقوق بشري از عدم همكاري وزارت بهداشت يمن در امدادرساني به مصدومان حمله نيروهاي دولتي به تحصن‌كنندگان در ميدان التغيير كه به زخمي شدن 400 نفر انجاميده است، اعتراض كردند. نيروهاي امنيتي يمن از رسيدن آمبولانس‌ها و كادرهاي فوريت‌هاي پزشكي به محل حادثه ممانعت مي كنند.

خبرنگار اعزامي الجزيره به يمن در گزارش آخرين تحولات انقلاب مردمي يمن عليه رژيم علي عبدالله صالح از پيوستن شمار ديگري از نظاميان عالي‌رتبه ارتش يمن به انقلابيون خبر داد و افزود: علاوه بر پيوستن وزير دفاع سابق صنعا به تظاهرات‌كنندگان، امروز سه تن از افسران ارتش از جمله دو سرتيپ به صف انقلابيون پيوستند. اين در حالي است كه تحرك افكار عمومي يمن براي سرنگوني رژيم حاكم هر لحظه در حال افزايش است.


تعداد بازديد:874 آخرين تغييرات:89/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر