سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

حريري طرفداران خود را به آشوب فرا خواند

حريري طرفداران خود را به آشوب فرا خواند

خبرگزاري فارس: نخست‌وزير سابق لبنان با پيگيري ديكته‌هاي غرب در لبنان، طرفداران خود را به آشوب و تظاهرات خياباني دعوت كرد.


 


 
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري الجزيره، سعد حريري نخست‌وزير دولت پيشبرد امور لبنان از هواداران خود براي ايجاد آشوب و تظاهرات خياباني در بيروت دعوت كرد و از آنها خواست تا محور اصلي خواسته‌هاي آنها "رد سلاح " باشد.

وي كه هدف اصلي سخنان خود را حمله به سلاح مقاومت اختصاص داده بود، در عين حال از نام بردن مستقيم عنوان مقاومت خودداري كرد.

حريري كه پس از انتخاب "نجيب ميقاتي " به عنوان مأمور تشكيل كابينه به صفوف مخالفان دولت پيوسته و شركت در دولت وي را رد كرده است، در اظهاراتي بدون اشاره به حضور اكثريت پارلماني در كنار ميقاتي مدعي شد كه اكثريت مطلق مردم لبنان آنهايي هستند كه اهميت ايستادگي در مقابل غلبه سلاح بر حيات سياسي و قانوني لبنان را مي‌دانند.

جريان 14مارس كه از روند دموكراتيك انتخاب ميقاتي به عنوان نخست‌وزير آينده لبنان ناراضي است و مي خواهد تنها حريري را به عنوان نخست‌وزير اين كشور ببيند، با تسليم شدن در برابر ديكته‌هاي غرب سعي دارد تا بار ديگر موضوع سلاح مقاومت كه در بيانيه وزارتي دولت حريري نيز بر حقانيت آن تاكيد شده است، زير سوال ببرد.

حريري كه پروژه غربي كشيدن اعتراضات و ناامني‌هاي مدني به لبنان را دنبال مي‌كند، با اعلام روز تظاهرات فردا كه در سال‌هاي گذشته در چنين تاريخي بي‌سابقه بوده است،‌مي‌خواهد با ايجاد آشوب و ناامني در لبنان مانع از روند تشكيل دولت از سوي ميقاتي شود.

نخست‌وزير پيشبرد امور لبنان بدون اشاره به تجربه جنگ 33 روزه مدعي شد كه ارتش در جنوب لبنان مستقر است و اين ارتش است كه در برابر تجاوز دشمن اسرائيل مي‌ايستد، وي گفت كه سلاح مقاومت نيز بايد تحت اختيار ارتش در آيد.
تعداد بازديد:828 آخرين تغييرات:89/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر