چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مقایسه‌ی عیدی پایان سال کارمندان عادی با پاداش فصلی مدیران

مقايسه‌ي عيدي پايان سال کارمندان عادي با پاداش فصلي مديران


خبرنامه دانشجويان ايران: معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري در ضوابط مالي بخشنامه بودجه سال 1390، دستگاه‌ها را ملزم کرد مبلغ پاداش پايان سال (عيدي) به ازاي هر نفر کارمند و بازنشسته را در بودجه سال 1390 مبلغ 340 هزار تومان منظور کنند. البته نفس عيدي دادن دولت به کارمندان و بازنشستگان امري مبارک است اما با مقايسه‌ي اين مبلغ به عنوان عيدي که در سال، تنها يکبار اتفاق مي افتد با پاداش‌هاي فصلي که مديران مياني و بالاتر به به صورت قانوني دريافت مي کنند، به نکات قابل توجهي خواهيم رسيد که دانستن آن براي مردم عزيز جالب و براي مسئولين لازم و ضروري است.


به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجويان ايران»، بعد از حدود شش سال، دولتمردان مصوب کردند، ارگان‌هاي درآمدزاي کشور مانند شرکت‌هاي زير نظر وزرات نفت، بايد درصدي از سود سالانه‌ي خود را بين افراد زير مجموعه‌ي خود تقسيم کنند.

اما نحوه‌ي توزيع اين ميزان از سود که مبلغ کمي هم نمي باشد، با توجه به درجه‌ي کاري وهمچنين پايه‌ي حقوق افراد متغير است به طوريکه يک مدير مياني در قسمتي از وزارت نفت، مثل پالايشگاه اراک در سال چهار مرتبه(در ابتداي هرفصل) هر مرتبه، حدود سه ميليون علاوه بر حقوق ثابت ماهيانه به طور رسمي دريافت مي کند.
بايد خاطرنشان کرد که اين مبلغ به عنوان پاداش فصلي، جداي از مزايا و امکانات و حق ماموريت‌هايي است که اين مديران از بيت المال ارتزاق مي کنند.


اين ميزان اختلاف بين مبلغ 340 هزار توماني که کارمندان به عنوان عيدي دريافت مي کنند با جمع پاداش يک مدير مياني در مجموعه‌اي از وزارت نفت که حدود دوازده ميليون تومان در سال مي شود، جاي تاسف دارد و مسئولين بايد در توزيع بيت المال در بين بدنه‌ي چرخه‌ي کاري کشور تجديد نظر کنند.

منبع : خبرنامه دانشجويان ايران

تعداد بازديد:1267 آخرين تغييرات:89/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر