چهارشنبه 24 مهر 1398 - 17 صفر 1441 - 16 اكتبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

وضعيت اقتصادي نصف مردم آمريكا بدتر شده است

خبرگزاري فارس: تازه‌ترين نظرسنجي بلومبرگ نشان داد 63 درصد مردم آمريكا معتقدند اقتصاد اين كشور در مسير نادرستي قرار دارد و طي دو سال گذشته وضعيت اقتصادي نصف آمريكايي‌ها بدتر شده است .

 


به گزارش خبرگزاري فارس حدود نيمي از پاسخگويان به نظرسنجي بلومبرگ اعلام كردند روند شكننده و بي ثبات اقتصادي آمريكا مي تواند اين كشور را مجددا با موج بحران و ركود اقتصادي روبرو كند . بيش از يك سوم مردم آمريكا نيز اعلام كردند اقتصاد اين كشور هنوز از بحران و ركود خارج نشده است .
بر اساس اين گزارش بيش از 63 درصد مردم آمريكا اعلام كردند اقتصاد اين كشور در مسير نادرستي قرار دارد. اين رقم در ماه دسامبر نيز بيش از 66 درصد بوده است .
نتايج اين نظرسنجي بر خلاف بهبود نسبي شرايط اقتصادي اين كشور طي ماههاي اخير و كاهش نرخ بيكاري است . بر اين اساس بيش از نيمي از مردم آمريكا نيز اعلام كردند شرايط مالي و اقتصادي آنها در دو سال گذشته بدتر شده است . اقتصاد آمريكا در دو سال گذشته به طور ميانگين ماهانه 796 هزار فرصت شغلي را از دست داده است .
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي افزايش كسري بودجه، ادامه نرخ بالاي بيكاري و رشد قيمت نفت به شدت رشد اقتصادي آمريكا را تهديد مي كند . قيمت بنزين در بازار آمريكا نيز طي دو هفته اخير به شدت افزايش داشته و به بالاترين حد خود از سال 2005 رسيده است . اقتصاد آمريكا از ژانويه 2008 تا كنون بيش از 8.7 ميليون فرصت شغلي را از دست داده است و تنها 1.3 ميليون آمريكايي توانسته اند بار ديگر به سر كار خود باز گردند .
بيش از 43 درصد مردم آمريكا نيز به شدت نگران وضعيت بيكاري هستند وكسري بودجه نيز پس از بيكاري مهمترين نگراني مردم به شمار مي رود .

تعداد بازديد:788 آخرين تغييرات:89/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر