چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

پیش به سوی عشق و آرامش

پيش به سوي عشق و آرامش

چگونه عشق را در زندگي مشترک‌مان حفظ کنيم؟
اغلب زوج‌ها وقتي دوران نامزدي خود را به خاطر مي‌آوند به ياد عشق وعلاقه ي زيادي مي‌افتند که بين آن‌ها وجود داشت و گرماي عشق در روابط بين آن‌ها به وضوح مشاهده مي‌شد. معمولا بعد از ازدواج با پيش آمدن مسايل مختلف در زندگي ، عشق و علاقه به تدريج کم‌رنگ‌تر مي‌شود. زن و شوهر بيشتر به شغل و فعاليت‌هاي اجتماعي توجه مي‌کنند و تقريباً از يکديگر غافل مي‌شوند. ولي سرانجام روزي به فکر ترميم روابط خود مي‌افتند و مي‌خواهند دوباره گرماي عشق را در زندگي خود احساس کنند واقعا فکر مي‌کنيد منظور از عشق و رابطه عاشقانه در زندگي زناشويي چيست؟
معناي واقعي عشق يعني زنده نگاه داشتن آن بعد از ازدواج. به عبارت ديگر عشق ايجاد رابطه‌اي دوستانه، و ابراز آن به طرف مقابل است.

روابط ‌‌تان را مستحکم‌تر کنيد

سعي نکنيد به عشق به عنوان اتفاقي که قرار است در آينده رخ دهد نگاه کنيد. هر چه زودتر رابطه ي زناشويي خود را بر پايه ي عشق و محبت بنا کنيد و رابطه ي دوستانه و صميمي بين خود را گرما بخشيد. مانند دو دوست خوب و صميمي از بودن در کنار يکديگر لذت ببريد، در اوقات فراغت از علايق مشترک‌تان استفاده کنيد، خاطرات خوب گذشته را با هم مرور کنيد، در مورد مسايل روزانه‌تان از هم سوال کنيد و خلاصه از لحظه لحظه زندگي‌تان کمال استفاده را ببريد.
 

نظر همسرتان را جويا شويد

اغلب مشاهده مي‌شود زوج‌ها براي آغاز مجدد يک رابطه ي صميمي و عشق از دست رفته، پيشنهاد يک شام غير منتظره و يا سفري جذاب را به همسرشان مي‌دهند. ولي متاسفانه با اين عمل نتيجه ي دلخواه را نمي‌گيرند. زيرا ممکن است کاري که باعث شادي و آرامش آن‌ها باشد براي همسرشان اين‌طور به نظر نرسد. از آن جايي که اغلب ما قادر نيستيم فکر طرف مقابل خود را بخوانيم، پس بهتر است که از همسرمان در مورد عقايدش سوال کنيم. از او بپرسيم، رابطه ي عاشقانه از ديدگاه تو چگونه است؟ دوست دراي در روزهاي خاص به سفر، رستوران و يا حتي به چه هتلي برويم؟ چه کارهايي انجام بدهيم؟ اگر به عنوان مثال همسرتان از کارهاي هنري لذت مي‌برد او را به نمايشگاه‌هاي هنري و... ببريد و يا اگر شوهرتان از بودن در فضاي باز لذت مي‌برد با او به پارک برويد. به هر حال سعي کنيد به علايق مشترک‌تان هر چه زودتر پي ببريد و زندگي خود را براساس آن پايه‌ريزي کنيد، تا هر چه بيشتر از بودن در کنار يکديگر لذت ببريد.
 

از خود خلاقيت نشان دهيد

تصور نکنيد حتما بايد کارهاي مورد علاقه ي همسرتان را انجام دهيد. شما مي‌توانيد از خودتان خلاقيت نشان دهيد و او را به قول معروف در مواقع خاص غافل گير کنيد. حتما نبايد شام و يا سفر باشد. گذاشتن يادداشتي عاشقانه در کيف او، رفتن به سينما و يا درست کردن غذا و دسر مورد علاقه ي او همگي مي‌توانند گرماي عشق را به زندگي شما برگردانند.
 

همواره به همسرتان عشق بورزيد

همان‌طور که قبلا بدان اشاره کرديم عشق چيزي نيست که شما آن را تنها براي يک روز خاص برنامه‌ريزي کنيد. مثلا براي جمعه شب بليت تئاتر بخريد و بخواهيد عشق‌تان را به همسرتان نشان دهيد ولي در عوض بقيه ي هفته را به دست فراموشي بسپاريد. براي زنده نگاه داشتن عشق بايد تلاش کنيد و از صميم قلب خواهان تغيير در زندگي‌تان باشيد. بنابراين همواره اين نکته را به خاطر بسپاريد اگر در اين مورد خلاقيت نشان ندهيد کارتان دشوارتر شده و روابط‌تان سردتر مي‌شود. براي اين کار مي‌توانيد از منابع خاصي کمک بگيريد. از همسرتان شروع کنيد و نظر او را در اين زمينه جويا شويد. کتاب‌هايي در اين زمينه تهيه کنيد و اطلاعات خود را در اين موارد افزايش دهيد. البته به خاطر داشته باشيد بعد از يادگيري اين مسائل آن‌ها را بدون قيد و شرط در زندگي‌تان پياده کنيد و انتظار نداشته باشيد که ابتدا همسرتان در ابراز عشق پيش قدم باشد!
 

به يکديگر توجه و علاقه‌ نشان دهيد

کاملاً به يکديگر توجه نشان دهيد. موارد ديگر را فراموش کنيد. اگر با همسرتان به پارک مي‌رويد تلفن همراه‌تان را با خود نبريد. به اين موضوع فکر کنيد که در پارک دسته گلي به همسرتان هديه کنيد. منتظر موقعيت و يا روز خاصي نباشيد.
 
پس چرا معطليد؟ وقت را از دست ندهيد و از کنار هم بودن لذت ببريد.
 
ترميم روابط زناشويي و زنده کردن عشق در زندگي يک شبه صورت نمي‌پذيرد و نياز به تلاش مستمر دارد. مطمئن باشيد که عاشقانه زندگي کردن ارزش اين همه کوشش را دارد. بنابراين با همسرتان دوست باشيد، رابطه‌تان را بر پايه ي عشق و محبت استوار کنيد، به علايق يکديگر احترام بگذاريد، براي ابراز کردن عشق‌تان خلاقيت نشان دهيد و بالاخره در اوقاتي که با هم هستيد کاملا به يکديگر توجه و علاقه نشان دهيد.
 
منبع : موفقيت - با تلخيص
 
مقالات مرتبط : 
تعداد بازديد:943 آخرين تغييرات:89/12/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر