جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

تشرف 500‌هزار زائر به مناطق جنگي

تشرف 500‌هزار زائر به مناطق جنگي

خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور گفت: از ابتداي آذرماه امسال تاكنون بيش از 500‌هزار زائر ايراني به همراه مهماناني از 34 كشور جهان در مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس حضور يافته‌اند.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، علي فضلي ظهر امروز در حاشيه آيين بازگشايي نمايشگاه درياي بصيرت با اشاره به راه‌اندازي كاروان‌هاي راهيان نور خليج فارس به مركزيت بندرعباس در استان‌هاي هرمزگان، بوشهر و خوزستان در آستانه نوروز اظهار داشت: فرزندان ايران اسلامي در طول دفاع مقدس در استان‌هاي هرمزگان، بوشهر و خوزستان نيز حضور داشتند و در نظر است تا بدين‌ترتيب حماسه‌ها و رشادت‌هاي آنها به مردم‌ معرفي شود.
فضلي ادامه داد: در طرح راهيان نور خليج فارس در نظر است تا گوشه‌اي از رشادت‌هاي جوانان اين مرز و بوم را كه در وزارت نفت، جهاد، پدافند هوايي، نيروي هوايي، هوانيروز، سپاه و بسيج كه در دوران دفاع مقدس در اين جزاير و منطقه خليج فارس مشغول دفاع از مرزهاي كشور بودند، به نسل حاضر منتقل شود.
فرمانده قرارگاه مركزي راهيان نور كشور ابراز داشت: از ابتداي آذرماه امسال تاكنون در مجموع بيش از 500 هزار نفر از زائران ايراني به همراه مهماناني از 34 كشور جهان، در مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس حضور يافته‌اند.
وي تصريح كرد: در سال آينده نيز براي بازديد 4 ميليون نفر از مناطق عملياتي در هفت استان هرمزگان، بوشهر، خوزستان، ايلام، آذربايجان غربي، كرمانشاه و كردستان برنامه‌ريزي شده است.
فضلي ادامه داد: راه‌اندازي كاروان‌هاي راهيان نور و نمايشگاه‌ها و برنامه‌هاي جنبي آن از موثرترين برنامه‌هايي است كه در مقابله با جريان فتنه و در راستاي مقابله با جنگ نرم انجام مي‌شود.
وي ادامه داد: در اين راستا و پس از آن كه مردم سال گذشته فتنه را در تهران كه ام القراي جهان اسلام است مشاهده كردند برنامه‌ريزي‌هاي گسترده‌اي براي بازديد نخبگان از مناطق عملياتي صورت گرفت كه از جمله آنها مي‌توان به بازديد 28 هزار نفر از اساتيد و نخبگان دانشگاهي و اساتيد حوزه‌هاي علميه سراسر كشور به همراه خانواده‌هايشان از مناطق عملياتي اشاره كرد كه 10 برابر مدت مشابه قبل از آن بود.
سردار فضلي اضافه كرد: همچنين براي بخش عملي آموزش دفاعي نيز از آذرماه گذشته تاكنون 290 هزار نفر شامل دانش آموزان و نيروهاي همراه و اجرايي و پشتيباني با استفاده از نزديك به 5 هزار دستگاه اتوبوس در قالب كاروان‌هاي درياي نور راهي مناطق جنگي شده‌اند.تعداد بازديد:875 آخرين تغييرات:89/12/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر