دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آل سعود خائن‌الحرمين هستند

آل سعود خائن‌الحرمين هستند

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: آل سعود خود را خادم‌الحرمين مي‌دانند در حالي كه خائن‌الحرمين هستند.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، سيدمحمد شاهچراغي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته كه در مسجد امام شهرستان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: آل سعود با لشكركشي خود به بحرين در جهت حمايت از آمريكا به خانه خدا خيانت بزرگي كرده‌اند.
وي تصريح كرد: مشكل درگيري‌هاي منطقه آمريكا‌ست و هر جا فاجعه‌اي رخ مي‌دهد، دست آمريكا بر‌ملا مي‌شود.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: لشكركشي اخير آل سعود به بحرين ناشي از چراغ سبزي بود كه آمريكا به عربستان نشان داده است.
شاهچراغي افزود: آمريكا تنها به حمايت از رژيم صهيونيستي و رسيدن به منافعش در خاورميانه فكر مي‌كند وگرنه دلسوزي براي حاكمان عربي ندارد.
وي تاكيد كرد: دشمنان اسلام به ويژه مستكبران غربي از بي‌عقلي‌هاي آل سعود استفاده مي‌كنند.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: وظيفه ملت ايران اين است كه با شركت در راهپيمايي‌هاي عظيم اين جنايات را محكوم و از مردم بي‌دفاع بحرين حمايت كنند.
شاهچراغي افزود: تنها در آيه 18 سوره مباركه عصر خداوند دو بار به تقوا سفارش كرده است و در هيچ آيه ديگري در قرآن دو بار به تقوا پيشه كردن سفارش نشده است.
وي تصريح كرد: در اين آيه مباركه يك‌بار بر لزوم داشتن تقوا در آغاز هر كاري و نيز داشتن تقوا در پايان آن كار اشاره شده است.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: اگر كاري با تقوا آغاز نشود، كار ناقصي است و اگر در پايان كاري با تقوا از آن صيانت نشود، آن كار به ناپاكي آلوده خواهد شد.
شاهچراغي افزود: با تفكر در آيات قرآن كريم متوجه مي‌شويم كه مسلمانان بايد به آينده‌نگري و برنامه‌ريزي براي آينده به ويژه براي فرداي قيامت تلاش كنند.
وي تصريح كرد: خداوند از همه كارهاي ما آگاه است و هيچ چيز بر او پوشيده نيست بنابراين نبايد از لزوم اخلاص در كارهايمان غافل شويم.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: از روايت مفصلي در كتاب مرحوم مجلسي نقل شده است كه امام صادق (ع) نوروز را روز ظهور حضرت مهدي (عج) و شادي شيعيان و امامان معصوم دانسته‌اند.
شاهچراغي افزود: بنابراين نوروز علاوه بر اينكه عيد باستاني ايرانيان و روز شادي و سرور آنهاست بلكه مورد تائيد ائمه معصوم نيز است.
وي تصريح كرد: دعاي تحويل سال دعاي پرمحتوايي بوده كه در آن به خداشناسي و اخلاص فراوان اشاره شده است.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مسلمان حقيقي هيچگاه دو روز يكسان ندارد پس اگر امسال ما از سال گذشته بهتر نباشد به طور قطع از نعمات خداوند محروم بوده‌ايم.
شاهچراغي افزود: شادي و خوشحال كردن ديگران امر پسنديده‌اي است و شادي امر لازمي براي جسم و روح انسان است، البته اگر با حرام آميخته نشود.
وي تصريح كرد: تميز كردن و نظافت خانه‌ها در پايان سال امر پسنديده‌اي بوده زيرا نظافت امري مورد تاييد و تاكيد اسلام است.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان ادامه داد: مهم‌تر از اين پاكيزگي ظاهري پاكيزگي قلب و روح است و بايد با تقوا و توبه خانه دل را از گناهان و رذايل اخلاقي پاك كرد تا با دلي روشن به استقبال سال جديد برويم.
شاهچراغي افزود: مهم‌تر از پاكيزگي قلب از گناهان كهنه و كدورت‌ها حفظ اين پاكيزگي است.
وي تصريح كرد: غربي‌هاي مي‌خواستند انتخابات خبرگان را با نقشه‌هاي شوم سياسي آلوده كنند اما اين انتخابات با بصيرت و اتحاد برگزار شد.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: اين مايه خوشحالي ملت ايران است كه شيطنت دشمنان بار ديگر زمين‌گير شد.
شاهچراغي افزود: الگو شدن انقلاب ايران براي ساير كشورها با دو شاخصه مردمي و اسلامي بودن جزو افتخارات ملت ما در سال جاري است.
وي تصريح كرد: خون بر شمشير پيروز است و هر‌چند اين درگيري‌ها در منطقه ادامه يابد در نهايت اين مسلمانان هستند كه‌ پيروز صحنه‌اند.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: پيامبر (ص) فرمودند كه جان، مال و ناموس مومن قابل احترام است و مقام معظم رهبري با تكيه بر همين سخن بي‌احترامي‌ها و هتك حرمت‌ها را به شدت نهي كرده‌اند.

تعداد بازديد:1073 آخرين تغييرات:89/12/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر