شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

زمان به نفع دنياي اسلام رقم مي‌خورد

زمان به نفع دنياي اسلام رقم مي‌خورد

خبرگزاري فارس: امام جمعه محمودآباد گفت: خيزش‌هاي مردمي در منطقه حكايت از آن دارد كه زمان به نفع دنياي اسلام رقم مي‌خورد.


 


به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، حجت‌الاسلام تقي روحاني ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه شهر محمودآباد بيان داشت: آنچه امروز در كشورهاي عربي شاهديم نشاندهنده يك نوع صف‌آرايي و ايستادگي در برابر خواست مردم است.
وي ادامه داد:‌ كساني كه در برابر مردم و خواست مردم ايستاده‌اند چون منافع خود را در خطر مي‌بينند و مي‌ترسند جايگاهشان را در منطقه از دست بدهند، بنابراين در برابر مردم ايستاده‌اند تا شايد بتوانند چند صباحي ديگر خود را حفظ كنند.
امام جمعه محمودآباد خاطرنشان كرد: چندي پيش اعدام يك قاتل و محاكمه مجرم در ايران دستاويزي شده بود تا كشورهاي حقوق بشر و آنها كه ادعاي دفاع از حقوق بشر دارند هياهو راه‌ بيندازند و سروصدا كنند ولي امروز همان‌ها در برابر حوادث خونين كشور بحرين ساكت شده‌اند.
وي تصريح كرد: آنچه در بحرين اتفاق مي‌افتد با حمايت آمريكا و همكاري عربستان و اردن صورت مي‌گيرد تا مقابل انقلاب مردمي در بحرين گرفته شود.
روحاني با اشاره به آغاز سال نو يادآور شد:‌ در آستان سال جديد هستيم و يك سال سپري شد و امروز بايد خود را آماده كنيم تا براساس نامگذاري سال جديد كه از سوي مقام معظم رهبري صورت خواهد گرفت برنامه سال بعد را به پيش‌ ببريم.
امام جمعه محمودآباد تأكيد كرد: عيد نوروز يكي از اعياد بزرگ است كه در آن شاهد رفتارهاي مورد پسند و مورد تأكيد از سوي اسلام همچون صله رحم، نظافت و اكرام هستيم كه لازم است در اين ايام در اين زمينه اهتمام بيشتري داشته باشيم تا با همت بيشتر خود را براي سال جديد آماده كنيم.

* انقلاب اسلامي آغاز بيداري مردم منطقه است
در ادامه امام جمعه موقت دانسفهان اظهار داشت:‌ خداوند متعال تمام عالم را با نظم و ترتيب خاصي آفريد تا همه آن آفريده‌ها نشانه‌ايي باشد كه انسان از آن درس مي‌گيرد.
حجت‌الاسلام رضا درزي رامندي افزود: اين دنيا و هرآنچه در آن آفريده شده براي آن است كه به خوبي به آن نگاه كنيم و از عظمت و شكوه خلقت درس بگيريم اگرچه برخي دچار غفلت شده‌اند ولي همواره راه براي بازگشت از غفلت براي انسان‌ها باز است.
وي عنوان داشت: در آستانه تحويل سال هستيم و همه بايد سعي كنيم تا اين نو شدن سال با نو شدن دل و جان ما همراه باشد بدين معنا كه بايد دل و جان خود را از هر چه گناه پاك كنيم تا بتوانيم به معرفت الهي نزديك‌تر شويم.
امام جمعه موقت دانسفهان اعلام كرد: يكي از اتفاقات خوب و مناسب ايام عيد نوروز صله رحم است كه در اسلام نيز بر انجام آن بسيار سفارش شده و در كنار آن حل مشكل مردم و دستگيري از مستمندان و كمك به ايتام از ديگر رفتارهاي مورد پسند در اين ايام در ميان ما ايرانيان است.
وي با اشاره به حوادث منطقه اظهار داشت‌:‌ در ماه‌هاي اخير شاهد يك بيداري بزرگ در كشورهاي منطقه هستيم كه بايد آن را به فال نيك گرفت.
درزي رامندي تصريح كرد: 60 درصد مردم بحرين شيعه هستند و امروز با شعار اسلام مقابل حاكمان زورگوي خود ايستاده‌اند و تا آزادي كامل نيز تلاش خواهند كرد.
وي توضيح داد: جرقه اول انقلاب در ايران اسلامي زده شده كه مردم ايران در انقلاب 57 توانستند رژيم طاغوتي پهلوي را منقرض و نظام جمهوري اسلامي را ايجاد كنند و در ادامه اين حركت مردم ايران امروز شاهد انقلاب‌هاي مختلفي در كشورهاي عربي هستيم كه اميد است اين انقلاب‌ها زمينه‌ساز ظهور حضرت ولي‌عصر (عج) شود.

تعداد بازديد:994 آخرين تغييرات:89/12/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر