پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ملك عبدالله با مردم كشورش سخن مي‌گويد

ملك عبدالله با مردم كشورش سخن مي‌گويد

خبرگزاري فارس: يكي از ديپلمات‌ سعودي اعلام كرد كه در سايه‌ ناآرامي‌هاي حاكم در اين كشور، پادشاه عربستان سعودي در نظر دارد امروز سخنراني كند و موج خشم مردمي كشورش را مهار كند.


 


به گزارش فارس به نقل از شبكه "بي‌بي‌سي "، در ميان گزارشاتي مبني بر ايجاد تغييرات در كابينه احتمالي دولت عربستان، "ملك عبدالله " پادشاه عربستان امروز جمعه در نظر دارد سخنراني كند.

ديپلمات‌هاي عربستان اعلام كردند كه تغييرات در سطح وزرا و همچنين مبارزه با فساد در ميان اقداماتي است كه به زودي اعلام خواهد شد.

هرچند كه كشور عربستان تاكنون شاهد تظاهرات‌هاي گسترده مشابه يمن، ليبي، مصر و اردن نبوده است اما شهرهاي شيعه‌نشين اين كشور كه از تبعيض دستگاه سعودي رنج مي‌برند بارها به خيابان‌ها آمده و خواستار ايجاد اصلاحات در كشور شدند.

در تظاهرات روز گذشته در "قطيف " عربستان صدها نفر از مردم عربستان با برگزاري تظاهراتي خواستار عقب‌نشيني نيروهاي عربستان سعودي از كشور بحرين و همچنين آزادي شيعيان از زندانهاي سعودي شدند.

خبرگزاري دولتي عربستان اعلام كرد كه ملك عبدالله 86 ساله در نظر دارد در خصوص طيف گسترده‌اي از موضوعات پس از برگزاري نماز جمعه سخنراني كند اما جزئياتي از اين سخنراني منتشر نشد.

تعداد بازديد:868 آخرين تغييرات:89/12/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر