یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزايش نظاميان خارجي در بحرين

افزايش  نظاميان خارجي در بحرين

خبرگزاري فارس: برخي كشورهاي حاشيه خليج فارس نيروهاي بيشتري را براي قلع و قمع مردم انقلابي بحرين به اين كشور اعزام مي‌كنند.


 

 


 

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، "خالد بن احمد آل خليفه " وزير خارجه بحرين اعلام كرد كه كشورهاي شورهاي همكاري خليج فارس نيروهاي بيشتري را تحت چارچوب نيروهاي سپر الجزيره به اين كشور اعزام مي‌كنند.

وي مدعي شد كه اعزام اين نيروها براي حمايت از نيروهاي داخلي و بازگرداندن ثبات به اين كشور بعد از ادامه تظاهرات و اعتراضات گسترده در اين كشور خواهد بود.

خالد بن احمد آل در عين حال به علت نگراني از افزايش اعتراضات انقلابيون به كشورهاي اعزام كننده نيرو از ذكر نام آنها خودداري كرده و گفت كه سه يا چهار كشور اين نيروها را به بحرين اعزام خواهند كرد.

وي مدعي شد كه اين نيروها در درگيري‌هاي شهري حضور ندارند و تنها حمايت از مراكز استراتژيك مانند تاسيسات نفتي را در كشور بر عهده دارند.

بن احمد كه ديروز در كنفرانسي مطبوعاتي سخن مي‌گفت، تصريح كرد كه دولت همچنان به گفتگو با مخالفان پايبند است، اما بازگرداندن امنيت به كشور را اولويت اصلي خود مي‌داند.

اين مقام دولت بحرين بدون اشاره به قلع و قمع و كشتار مردم انقلابي از سوي نيروهاي امنيتي وابسته به دولت سعي كرد تا ايران را به دخالت در امور داخلي اين كشور متهم كند.

اين در حالي است كه برخلاف ساير كشورهاي منطقه، قلع و قمع و ادامه جنايات دولت بحرين عليه مردم انقلابي با واكنش جدي از سوي غرب و كشورهايي كه خود را داعيه‌دار حقوق بشر معرفي مي‌كنند، مواجه نشده است.

اين در حالي است كه با ادامه حكومت نظامي و تدابير شديد امنيتي تظاهرات مخالفان دولت كه خواستار سقوط رژيم آل خليفه هستند، همه روزه ابعاد گسترده‌تري به خود مي‌گيرد.

ديروز نيز در ادامه همين اعتراضات علاوه بر تظاهرات ده‌ها هزار نفري مردم در تشييع يكي از شهداي انقلاب بحرين، مردم اين كشور بعد از نماز جمعه در پشت بام منازل خود با برافراشتن پرچم اين كشور تكبير سر دادند.

تجمعات مردمي در بحرين همواره با قلع و قمع از سوي نيروهاي امنيتي با گازهاي اشك‌آور، بمبهاي سمي و گلوله‌هاي پلاستيكي و جنگي مواجه مي‌شود.تعداد بازديد:793 آخرين تغييرات:89/12/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر