یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

Reventon گرانترین خودروی جهان

Reventon گرانترين خودروي جهان

بررسي لامبورگيني Reventon گرانترين خودروي جهان

 
قيمت اين خودروي فضايي چقدر است ؟
اگر از مسئولين لامبورگيني بپرسيد آنها به شما خواهند گفت: 1.4 ميليون دلار يعني تقريبا يک ميليارد و سيصد ميليون تومان ... البته اين قيمت جدا از ماليات و عوارض ميباشد !
reventon گرانترين خودروي جهان
بهتر است بيشتر در مورد اين خودرو بدانيم و اين که اصلا اين چه موجوديست ؟!
سازنده ايتاليايي خودروهاي مجلل اسپرت ( luxury sports car ) يعني شرکت لامبورگيني، در نمايشگاه بين المللي خودرو در فرانکفورت آلمان از يک خودروي جديد اين شرکت پرده برداري کرد، يک خودروي منحصر به فرد که بيشتر از يک وسيله روي چهار چرخ هست
با برچسب قيمت 1.4 ميليون دلاري ، اين گرانترين خودرويي است که ساخته شده و قرار است در سال 2008 روانه بازار شود.
البته شرکت لامبورگيني تاکنون 20 عدد از اين خودرو را پيش از توليد پيش فروش کرده و همگي را تاکنون فروخته است.
رونتون در زادگاه اصلي لامبورگيني يعني Sant"Agata در بولونياي ايتاليا متولد شده و طراحي منحصر به فرد و خشن اين خودرو آن را بي رقيب ساخته است
"استفان وينکلمن" مدير اجرايي شرکت لامبورگيني ميگويد: به همين راحتي که اين حرف رو به زبان مياورم ما تاکنون و تنها طي چهار روز، بيست عدد از اين خودرو را فروخته ايم و به راحتي ميتوانيم 20 خودروي ديگر را هم پيش از اينکه توليد کنيم پيش فروش کنيم.
وينکلمن اضافه ميکند که مشتريهاي ما از ستارگان سينما و ورزشي نيز هستند اما بيشتر مشتريان ما تجار هستند. افرادي که عاشق محصولات ويژه و اشرافي لامبورگيني هستند.
reventon گرانترين خودروي جهان
 
اما خودرويي که در تصوير ميبينيد نامش Reventon ميباشد. با چهره اي خشن که اينگونه طراحي تبديل به عادتي براي سازندگان اين کمپاني شده است.
علت انتخاب اين نام براي خودرو مانند انتخاب نام کمپاني، براي خود داستاني دارد. Reventon يک گاو نر وحشي(مخصوص مسابقات گاوبازي) بود که به علت کشتن فليکس گزمن (گاو باز معروف در آن زمان) در سال 1943 معروف شد
اين خودرو از روي مدل مورسيه لاگو LP640 الگو برداري شده است. همچنين طراحي موتورهاي لامبورگيني از جت هاي جنگنده الهام گرفته شده اند.
reventon گرانترين خودروي جهان
reventon گرانترين خودروي جهان
 
موتور اين خودرو مانند مدل LP640 ، دوازده سيلندر ميباشد که اين امر باعث شده صفر تا صد اين خودرو 3.4 ثانيه باشد. همچنين حداکثر سرعت ثبت شده در اين خودرو نيز به 340 کيلومتر در ساعت رسيده است. پس با اين سرعت بسيار، از فکر گشت زني در خيابان بايد گذشت چون هيجانش به اين است که تا ميتوانيد گاز بدهيد ... ولي سعي کنيد که زياده روي نکنيد!
اين خودروي 12 سيلندري با حجم موتوري برابر 6.5 ليتر (6496 cc) قدرتي برابر با 650 اسب بخار در 8000 دور در دقيقه و نيروي گشتاوري معادل 660 نيوتن متر در 6000 دور در دقيقه توليد ميکند. بخش بيروني تماما از جنس كربن خالص دولايه و شاسي تمام فولادي ساخته شده است.
اين خودروي با شکوه با شاسي پايين، چهره اي خشن دارد تا جايي که بعضي افراد به آن لقب قاتل، کشنده و مهلک داده اند و به نظر بنده همين چهره باعث ابهت بيشتر اين خودرو شده است
ترمزها در جلو ديسک هاي سوراخ دار خنک شونده با گيره هاي 6 پيستونه و مجهز به ABS مي باشد و در عقب نيز ديسک هاي سوراخ دار مي باشند.
طول ، عرض و ارتفاع اين خودرو به ترتيب 185 و 81 و 44.7 سانتي متر و وزن آن 1665 کيلوگرم ميباشد.
reventon گرانترين خودروي جهان
مصرف سوخت:
در حالت شهري ..................... 32.3 ليتر در 100 کيلومتر
در حالت خارج شهري .............. 15 ليتر در 100 کيلومتر
ميانگين شهري و برون شهري .... 21.3 ليتر در 100 کيلومتر
توليد دي اکسيد کربن .............. 495 گرم در هر کيلومتر
ويژگي هاي اين خودرو
خودروهاي لامبورگيني بي همتا
لاميورگيني Reventon خودرويي ويژه براي جاده ها ميباشد با خصوصيات و ويژگي هاي بسيار. خودرويي چسبيده به زمين ، بدنه اي با خطوط لبه دار که مقاومت هوا را بسيار کم کرده است که همين موضوع باعث افزايش سرعت اين خودرو ميشود.
اگر چه اين خودرو از مدل مورسيه لاگو LP640 الگو برداري شده است اما طراحي بدنه و بيروني خودرو کاملا جديد است . بدنه اين خودرو از CFC يعني از کامپوزيت فيبر کربن ساخته شده که مقاومت و استحکام آن کاملا مشخص است . اجزاي بيروني خودرو با اين نوع کامپوزيت و همينطور فولاد کار شده، کاملا با يکديگر مقاوم شده است.
جلوي اين خودرو نيز با جلوبندي بسيار محکم و همينطور طرح بيروني بسيار قدرتمند به شيوه اي طراحي شده است که در وسط به صورت يک پيکاني ميباشد که ضمن کاهش مقاومت هوا ، آنرا (هوا) براي خنک کردن سيستم ترمز و همينطور سيلندرهاي خودرو هدايت ميکند.
 
هر دو در اين خودرو به سمت بالا باز ميشوند
در زير درها کانال هاي هوايي وجود دارد که باعث چسبندگي بيشتر اين خودرو به زمين ميشود که اين امر باعث ميشود اين خودرو به اين راحتي ها چپ نکند
در سمت راننده اين کانال براي افزايش جريان روغن در رادياتور ميباشد و در سمت ديگر خودرو اين کانال براي تضمين گردش هوا در زير خودرو ميباشد(لازم به ذکر است که در اين شيوه نوين چسبندگي خودرو را به کف جاده بيشتر ميکند) که همين ابتکار امنيت اين خودرو را در سرعت 340 کيلومتر در ساعت تضمين ميکند
Reventon تنها از مشخصات و امکانات مورسيه لاگو LP640 بهره نگرفته ،بلکه امکانات و بهينه سازي هاي بيشتري را به کار برده است مانند: اصلاحات در آيروديناميک ، سيستم خنک کننده موتور که بسيار با اهميت است، سيستم مکش هوا (کانال هوا) و همينطور ترمزها،جريان هوا در خودرو و همينطور قسمت هندسي کانال هوايي موتور
reventon گرانترين خودروي جهان
 
کامل و عالي در جزئيات نهايي
کاپوت خودرو (برخلاف بيشتر خودروهاي معمولي، در عقب خودرو و در پشت صندلي مسافرين قرار دارد) از چند لايه شيشه با درز تهويه قابل باز شدن ساخته شده است. به طوري که به راحتي ميتوان قلب تپنده اين خودرو را مشاهده کرد
reventon گرانترين خودروي جهان
در کل ميتوان گفت که طراحان لامبورگيني عاشقانه اجزاي مختلف اين خودرو را طراحي کرده اند تا جايي که طراحي درپوش باک نيز از همين هنرمندي بهره برده به طوري که قطعه کوچکي از آلومينيوم با زيبايي کامل در اين بخش کار شده است.
 
چراغ ها
جلوي خودرو ، مدرنترين چراغ هاي ديودي که از نوع زنون (Bi_Xenon) ميباشد کار شده است. همچنين هفت ال اي دي (LED) نور مداوم (نوري که هنگام روشن بودن خودرو هميشه در عقب خودرو روشن است) در عقب خودرو به همراه بيش از نه LED ديگر براي چراغ راهنما و خطر قرار دارد.
به دليل دماي بالا در قسمت پايين و عقب خودرو ، LED هاي ويژه و نسوزي قرار داده شده است که وظيفه روشنايي چراغ راهنما، خطر و ترمز دارد
رنگ جديد خودرو
طراحان اين خودرو رنگي جديد براي اين خودرو انتخاب کرده اند، رنگ مات، مابين خاکستري و سبز.
reventon گرانترين خودروي جهان
اين ويژگي مات بودن علاوه بر رنگ بدنه، در چرخ ها و رينگ ها هم مشاهده ميشود که به طور ويژه براي Reventon اجرا شده است.
پره هايي از جنس کربن مات با پره هاي آلومينيومي مشکي رنگ که در هم آميخته شده است. البته اين کار تنها براي زيبايي رينگ ها نبوده و علتي ديگري نيز داشته و آن اينکه اين کار باعث کاهش دماي ديسکهاي ترمز ميباشد که از جنس سراميک مستحکم و تقويت شده ساخته شده است.
reventon گرانترين خودروي جهان
 
پنل نمايشگر سرعت همانند نمايشگرهاي هواپيما
طراحي و ساختار داخل خودرو به طور کامل با نماي بيروني همخواني دارد. براي نماي داخلي خودرو از ترکيب آلکانترا ، آلومينيوم ، کربن و چرم استفاده شده است که اين امر باعث بوجود آمدن يک استاندارد با کيفيت براي تزئينات داخلي خودرو شده است.
داخل خودرو مانند يک هواپيماي مدرن شده است. پنل نمايشگر خودرو از 3 بخش کريستال مايع با مد نمايش جديد ساخته شده که با لمس کردن يک دکمه به راحتي ميتوان حالت نمايش اطلاعات را تغيير داد.
اين بخش با پوششي از آلومينيوم مقاوم و با روکشي از کربن احاطه شده است.
در نمايشگر اين خودرو ما بخش جديدي رو ميبينيم که تاکنون در هيچ خودرويي به کار نرفته است و تنها در هواپيماها و همينطور براي استفاده تيم هاي مسابقات فرمول يک براي آناليز ميتوان مشاهده کرد. و آن نمايش نيرو و فشار ثقل خودرو ميباشد که اهميت خود را در پيچ ها بيشتر نشان ميدهد
reventon گرانترين خودروي جهان
تجهيزات قابل تنظيم
تجهيزاتي که در سمت چپ سرعت سنج به صورت ستوني وجود دارد، نمايش دهنده شماره دنده انتخاب شده ميباشد. هر Reventon با دنده هاي خودکاري که اهرم آن در زير فرمان وجود دارد هدايت ميشود.
شاخص سرعت سنج . نمايشگر دور موتور
در واقع سرعت سنج و نمايشگر دور موتور از حالت کلاسيک که به صورت عقربه اي بود به طور کامل تغيير کرده و به صورت يک صفحه نمايش درخشان و رنگي تبديل شده است. همچنين نمايشگر ثقل خودرو در مرکز اين نمايشگر قرار گرفته است
reventon گرانترين خودروي جهان
سيستم الکترونيکي کاملا ساخت لامبورگيني
تمام سيستم هاي الکترونيکي لامبورگيني و نيز تمام سيستم هاي کنترلي ، به طور کامل ساخت طراحان و متخصصان لامبورگيني ميباشد.
اين خودرو با رنگ خاکستري-سبز مات و 3 سال گارانتي در نمايشگاه بين المللي فرانکفورت 2007 معرفي و به نمايش در آمد.
گردآوري: مرادي 
تعداد بازديد:2585 آخرين تغييرات:90/01/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر